| n0bodycaresab0utme a întrebat:

Ai fugi de acasa pentru totdeauna fara sa-ti mai vezi rudele, familia sau prietenii daca ti-ar spune asta iubitul/iubita?confused

Răspuns Câştigător
| xXCrystyanXx a răspuns:

Daca iubita mi-ar cere asa ceva nu am face-o.De ce? Pentru ca, casa mea va fi mereu locul in care am sa ma intorc.Aici am crescut aici ma intorc.

11 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Nu.Un om care m-ar iubi si-ar cunoaste locul in viata mea si nu mi-ar cere absurditati de genul.

| Rayyy a răspuns:

Bună,
Normal că nu, de altfel nici n-aş sta cu o personă care mi-ar cere să fac asta. E un risc prea mare ca să mi-l asum, plus că odată şi odată tot eşti nevoit să te întorci de unde ai plecat.

| unknow a răspuns:

Sincer,... la un moment dat eram in stare sa faca sta rolling on the floor! dar am realizat incet incet ca nu-i bine!
pentru. ca casa mea, va fi mereu locul unde ma intorc, si fam mea, oamenii pcare ma vor sustine si ajuta mereu/ pe cand prietenul meu, ma poate lasa! si eu ca fac?! raman asa?! nu merita sa stii! happy

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

În mod sigur, NU! Dacă iubitul ți-ar cere așa ceva înseamnă că este foarte egoist, se iubește mai mult pe sine decât pe tine.
Mari succese, o zi cu zâmbet și gânduri limpezi!

| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Sincer nu? si stii de ce? pentru ca atunci cand mi se vor termina banii ar trebui sa ma intorc din nou la ai mei si nu cred ca ar mai fi acelasi lucru. funda?

| Isabelamaria21 a răspuns:

Nu,nu aş face asta dacă m-aş fi întâlnit vreo dată cu mama sau cu tata cred că crăpam de ruşine.

| natalia_7677 a răspuns:

Buna nu as face asa ceva. Dar cunosc cazuri care au fugit cu iubitul/iubita si apoi s-au casatorit si sunt bine merci. totul tine de gandire, spirit si incredere. Poti pleca cu cel de langa tine dar apoi te poate parasi dupa ce te-a despartit de familie si cei dragi tie.

| MaditsSaaa a răspuns:

Nu!
M-as gandi si la consecintewinking
In primul rand ca ai mei ar suferi enorm,iar apoi Iubitul poate sa-si gaseasca pe alta, cum multi fac, si raman "cu ochii in soare"
Deci...gandeste tewinking

| Tinkerbell_5346 a răspuns:

Nu as fugi de acasa pentru iubit/ iubita

| maria56 a răspuns:

Depinde de situatie. eu una am o familie foarte dificila si as face asta daca s-ar ivi ocazia. provin dintr-o familie destul de instarita si banii sunt sigurii care ma opresc sa nu plec. daca prietenul tau are o situatie materiala buna si aveti o relatie foarte stabila de ce nu.

| OanaBomboana_8300 a răspuns:

Hey! parerea mea este ca daca iubitul/a iti cere sa faci asta inseamna ca nu te iubeste cu adevarat. trebuie sa lupte pentru tine daca te iubeste(in cazul in care parintii nu sunt de acord, sa ii convinga)nu sa fuga si sa iti ceara si tie sa fugi cu el.