| bibi_1591 a întrebat:

Ajutati-ma! Am o poveste complicata.Eu cunosc un baiat care ma iubeste am avut o relatie in trecut si de atunci el isi face planuri de viitor cu mine. Apoi el a plecat in Italia, si atunci nu eram iubiti.Pe parcurs eu am simtit ca el e baiatul cu care merita sa imi intemeiez o familie si i-am dat sperante.Am facut mii de planuri toate bune. El e de 1 an in Italia si in octombrie vine de tot sa fim impreuna si sa traim fericiti.Am 20 de ani.
Problema e ca de curand am cunoscut un baiat si am iesit de cateva ori apoi am facut greseala sau nu stiu.sa ma combin cu el. E un baiat super ok, si imi place. Dar acum ce fac cu cel din Italia care e la fel un baiat bun, dar fata de care nu am sentimente speram sa vina pe parcurs.Cum sa fac sa dau cu piciorul pentru o relatie care poate sa dureze sau nu? Cum sa ii zic celui din Italia? ce sa fac?

5 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, asculta-ti inima! Gandeste la rece si pune-ti in ordine gandurile.
Alege pe cel pentru.care ai sentimente, nu are rost sa fi cu cineva care te iubeste, dar pentru.care tu nu simti nimic, sau din mila... ia o decizie in functie de sentimentele tale, gandeste cu inima dar si rational.
NU poti avea niciodata garantie in relatii, nu poti sti ca vei ramane mereu cu cineva, sau ca relatia va merge ca pe roate, cu niciunul. Tu trebuie sa risti si sa iei o hotarare ca nu se poate cu 2. Pune totul in balanta...

| candycarrie a răspuns:

Pai.in primul rand din cate am inteles nu ai sentimente pentru cel din Italia, dar i'ai dat sperante ft mari. ceea ce nu poti indrepta, doar sa inveti din propria greseala si sa nu te mai grabesti pe viitor cu promisiunile si sperantele desarte pe care le poti oferi pentru niste simple dorinte de moment. Ideea e ca toti facem greseli, si chestii de genu...se mai intamplathinking Daca nu mai simti nimic pentru cel din Italia, atunci e necesar sa ii spui ca ai cunoscut pe altcineva si asta este. o sa sufere, o sa ii treaca.Doar sa fi sigura de ceea ce simti pentru ca e posibil sa-ti para rau si ceea ce traiesti acum cu baiatul acesta cu care iesi poate fi, stii tu, "euforia de moment" pe care o avem cu totii la inceputul unei relatii. Pune lucrurile in balanta si incearca sa iti definesti sentimentele. si nu le da sperante niciunuia pana nu esti sigura de ceea ce vrei sa faci, succes:*

| chrystyna a răspuns:

Daca ala din Italia si-a facut planuri de viitor cu tine(sau v-ati facut impreuna) si vine in Ro pentru tine, nu e clar ca el e cel care te iubeste? Dar daca tu nu il iubesti suficient, mai bine spune-i de pe acum, sa stie si el ce are de facut. Poate de cel actual esti atrasa pentru ca e langa tine, fizic, iar cel din It nu poate.Ai grija ce alegi.Asculta-ti inima.Imagineaza-ti daca ai trai fara unul din ei, dupa cine ai suferi, ti-ar parea rau cel mai mult?
Bafta!

| gossipgirl_2584 a răspuns:

Aculta-ti inima si ramii cu cel pe care il iubesti, baftawinking

| bibi_1591 explică:

Pentru nici unul nu am sentimente.Cu acesta e abia inceputul relatiei.