| Eve2Serena a întrebat:

Hello guys
Deci acum o luna jumate aproximativ am cunoscut un baiat prin intermediul unei colege, el fiind din alt oras.La inceput mi-a fost rusine sa vorbesc cu el dar cu timpul m-am obisnuit.Pe parcurs am inceput sa am sentimente pentru el si nu i-am spus.Dar acum doua saptamani i-am marturisit si se pare ca si lui ii placea de mine.Am hotarat amandoi sa incepem o relatie.Tin sa specific ca el este primul meu iubit(eu am 16 ani).
Partea naspa este faptul ca este o distanta destul de mare intre noi si acest lucru nu imi place deoarece este si prima mea relatie.El mi-a spus ca daca vreau, ma lasa sa incerc cum este sa am o relatie cu un baiat din acelasi oras, dar i-am spus ca il iubesc prea mult sa fac asta.
Stiu ca suntem impreuna doar de doua saptamani dar am impresia ca suntem de o vesnicie.Il iubesc foarte mult si deja ne-am facut si planuri de viitor,ca o sa locuim in impreuna in acelasi oras.
Intrebarea mea este, ma grabesc ca ii spun toate lucrurile astea si ca ne facem deja planuri? Cum ar trebui sa ma comport, sa spun in prima relatie? Dar gandul care ma urmareste incontinu este urmatorul:ce o sa se intample cand ne despartim? daca nu o sa ma mai iubeasca nimeni? Daca o sa fie dezamagit atunci cand o sa ma vada pentru prima oara si nu o sa fiu aceeasi persoana cu care a vorbit la telefon?
Ce sfaturi puteti sa imi dati?
Dau funda la raspunsul care ma ajuta cel mai mult.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Parerea mea daca va iubiti cu adevarat veti reusi, nu conteaza distanta si increderea resiproca intre 2 persoane

| corbulalbrosu a răspuns:

Te-ai indragostit iremediabil de o himera draga mea.Inteleg ca nu v-ati vazut nici macar la webb sau in niste poze,""Daca o sa fie dezamagit atunci cand o sa ma vada pentru prima oara""Aceste iubiri fulgeratoare sunt trecatoare mai ales cele virtuale, deci te sfatuiesc sa incerci sa fii mai rationala si un pic mai matura.Inteleg ca este prima ta dragoste.

| Eve2Serena explică (pentru corbulalbrosu):

Ba da, am vorbit si pe Skype si ne-am trimis si poze