| cosminaa15 a întrebat:

Hei.
Deci am o problema şi v-aş fi recunoscatoare daca ati citi pana la final.
Cu cateva luni in urma am cunoscut un baiat. Ne-am intalnit intr-o excursie organizata de liceul nostru la munte. In timpul excursiei nu am vorbit, noi urmand sa ne intalnim intamplator peste 2 saptamanii in parc. El m-a abordat spunandu-mi ca are impresia ca ma cunoaste de undeva. Si chiar asa era. I-am zis ca am fost in excursie si de aici a inceput totul. Mi-a cerut numarul, am ras, am glumit si a ramas sa ne intalnim in alta zi. El are 17 ani, e in clasa a XI-a iar eu am 15 ani si sunt a IX-a. Am stabilit sa ne intalnim, desi mi s-a parut putin ciudat. Nu ma asteptam sa ma mai caute, mai ales ca e in clasa a XI-a si nu prea "se cade" ca baietii de varsta lui sa se afiseze cu fete dintra a 9. In fine,am zis sa incerc. Ne-am intalnit am discutat despre hobby-uri,planuri de viitor si alte chestii de genul. Dupa acea intalnire am ramas cu o parere buna despre el. Mi-am zis ca nu pot rata sansa asta,poate iese ceva dragut. E un tip foarte frumos,face foarte mult sport,e pasionat de design s.a.m.d. Eu sunt genul de fata care nu se lasa prea usor luata de val,sunt mai realista,drept dovada nu m-am indragostit niciodata. Relatiile pe care le-am avut pana in prezent nu s-au bazat pe sentimente,nu am avut niciodata fluturii in stomac sau mai stiu eu ce. Dupa o alta perioada de timp, a urmat si o a doua intanire in care lucrurile au inceput sa se schimbe. Au inceput saruturile,mangaieriile mai insistente, muscaturile etc. Mi-a dat de inteles ca îi place de mine din moment ce facem toate lucrurile astea. Era clar ca exista o atractie fizica intre noi, dar avea sa aflu mai tarziu ca doar la asta urma sa se rezume relatia noastra..eu deja incepusem sa tin la el,ma gandeam la intalnirile anterioare,saruturiile mi se impregnasera pe buze. Era o experienta noua, foarte interesanta pentru mine, eu ajungand la un moment dat sa imi fac iluzii ca am fi putut avea o relatie. Eram in acelasi timp constienta de faptul ca era aproape imposibil.el tinea la imaginea lui si nu cred ca i-ar fi placut sa fie vazut cu o fata dintra a 9..La o alta intalnire mi-a confirmat cele crezute de mine. Mi-a spus ca el cauta o relatie gen "prieteni cu beneficii". Adica,prieteni care se intalnesc,se saruta,fac sex dar fara sa implice sentimente. Totusi in majoritatea cazurilor,cei doi ajung sa se indragosteasca,pentru ca e aproape imposibil sa te culci cu cineva,fara sa simti ceva dupa. Nu prea am stiut cum sa reactionez,dar am incercat sa îi explic ca sunt prea mica pentru asa ceva. Nu aveam de gand sa fac sex cu el,nu eram pregatita nici fizic, nici pshic. Eram usor dezamagita de faptul ca el vroia doar sex de la mine, eu tot speram ca am fi putut avea o relatie normala..In timpul vacantei nu am vorbit de loc pentru ca a fost plecat in Italia. Ma simteam cam aiurea,imi era dor de el dar nu puteam face nimic. A trecut si vacanta si ne-am intalnit la scoala. Am vorbit si a ramas ca ma suna el, sa ne vedem. Nu stiam daca sa accept sau nu. Pe deoparte as fi mers, pe deoparte nu. Am zis totusi sa merg..ne-am intalnit si am mers la el in apartament. Acolo am inceput sa vorbim, sa ne sarutam din ce in ce mai mult, mai pasional..pana cand a inceput sa ma mangie peste tot..Si mi-am dat seama ca vrea mai mult si am zic ca e timpul sa încetez cu asta,pana nu se intampla altceva. I-am explicat in graba ca nu am de gand sa ma culc cu el, el a inceput sa imi explice ca nu are ce sa se intample rau. Nu l-am ascultat si am plecat. Acum ma simt foarte dezamagita, mai mult de mine. Ma simt rusinata de ce am facut, nu stiu daca am reactionat corect..inca îmi este dor de intalnirile cu el si nu stiu cum sa scap de acest sentiment. Mi-as fi dorit o relatie cu el, dar fara sex. Cum as putea sa uit toate astea?
Si inca ceva, o sa ma intalnesc zilnic cu el la scoala. Sa incerc sa il evit sau sa ma comport ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic? Cum ar fi cel mai bine?
Multumesc ca ati avut rabdare sa citi pana la capat. Dau funda celui mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| serenaS a răspuns:

Buna draga mea,
in primul rand vreau sa iti spun ca nu ai de ce sa te simti rusinata, ai facut ceea ce trebuia, i-ai dat o sansa dar in acelasi tmp nu ai renuntat la ce era important pentru tine.Sunt mandra de tine ca ti-ai ascultat instinctele feminine, pentru ca femeile chiar au un astfel de al 6lea simt, iar tu la varsta ta il ai destul de dezvoltat.Vei mai intalnii pe parcursul vietii tale tot felul de tipi care ar spune si face orice pentru o noapte cu tine.dar cu modul tau de a gandi lucrurile la rece,nu mi-as face griji.
si daca vrei sa faci lucrurile ok ana la capat,de fiecare data cand te inatlnesti cu el,raspunde-i politicos la salut si priveste-l direct in ochi,apoi treci mai departe. daca te mai cauta,spune-i ca ii multumesti ca te-a invatat o lectie despre viata si ca toata istoria cu el a fost o experienta placuta, dar nu e el tipul cel norocos.
si inca ceva, in liceu, cand baietii mai mari se uita la cele mai mici inseamna ca sunt "vanatori de vrgine". foarte rar se intampla ca acesti vanatori sa cada prada victimelor lor, adica sa se indragosteasca de tipa respectiva.si pentru asta tu trebuie sa fii cu 3 pasi inaintea lui, draga mea.
Sa fii iubita!

| cosminaa15 explică (pentru serenaS):

Multumesc mult. Observ din raspuns ca sunteti destul de matura si de aceea nu o sa va tutuiesc. Aveti dreptate in tot ce mi-ati spus. Mereu am fost cu picioarele pe pamant, mai rationala. Nu stiu daca asa e cel mai bine, dar eu asa sunt. De fapt viata m-a invaţat sa fiu asa.o sa incerc sa trec peste. Oricum, o sa ma mai chinuie gandul asta dar sper ca o sa treaca. Toate trec.
O zi frumoasă!

| serenaS a răspuns (pentru cosminaa15):

Multumesc draguta, dar insist sa ma tutuiesti, am 21 nu 40happy
oricum esti o scumpa, peste ceva timp o sa iti amintesti de tipul asta si o sa zambesti.
Take care!

13 răspunsuri:
| AnGeL a răspuns:

Buna
cel mai bine ar fi sa te comporti de parca nu s-ar fi intamplat nimic
ai reactionat foarte bine in cazul acesta si ar trebui sa fii mandra de tine
si inca ceva...iti recomand sa nu te mai gandesti la el pentru ca nu te merita daca el viseaza doar sex happy

| anka89 a răspuns:

Eu imi dau seama ca e cam nesimtit care nu merita sa te gandesti la el.Din moment ce tu nu ai facut nimic cu el, nu inteleg de ce te simti dezamagita de tine insuti, asta inseamna ca nu ai fost pregatita.Nu aveai cum sa faci sex cu el numai pentru ca asa voia el,nu? mai ales cand ti-a zis chestia de genul"prieteni cu beneficii". Sunt sigura ca te atrage la el doar aspectul fizic si in ceea ce priveste mersul la scoala sa nu fi rusinata de el, el ar trebui sa fie, iti dai seama ca daca faceai ceva cu el in urmatoarea zi puteau sa afle de ce nu pana si vreun coleg de al lui si atunci ce se intampla.
Ii un mare nesimtit care nu ti-a respectat semtimentele, dar mai ales pe tine, care s-a gandit numai la el si sa se simta el bine si nu merita sa iti fie dor de el, adica nu ti se pare ca a vrut doar sa isi bata joc de tine? asa ca nu are rost sa iti complici gandurile cu el.Si el ar trebui sa se simta prost fata de tine ca nu te-a avut in pat,nu a reusit sa te convinga,si tu mandra ca nu ai cazut in capcana lui, daca eram in locul tau ii ziceam:daca te crezi chiar asa de destept si de frumos, trebuie sa stii cum sa aduci o fata in pat, sa stii cum sa o duci cu vorba, dar tu habar nu ai, cel putin eu nu te vad in stare" si atunci sa vezi cum il faci sa se simta.Te pup

| Chrisz a răspuns:

In primul rand, felicitari ca nu i'ai "picat" in plasa, si nu te'ai lasat dusa de val, dandu'i lui satisfactie facand sex/dragoste.In al 2'lea rand, ai facut foarte bine ca nu ai acceptat, si te'ai oprit la timp, caci asemenea baieti nu merita asa ceva! Esti tanara, ai o viata inainte, baieti mai sunt destui, fa bine si uita'l pe el, deoarece el vrea doar sex, iar tu nu cred ca esti genu' acela care ii poate oferi, si mai ales cand vrea el.Trateaza'l cu indiferenta, asta il va durea cel mai tare!happy

| Sheili a răspuns:

Poate lui nu-i place de tine si cauta doar partenera pentru sex in acest caz ar trebui sa nu-i atragi atentia la scoala.El daca te vedela scoala tu nu-i atragi atentia el va veni la tine si veti vorbi ca niste persoane adulte si spui (ma placi ori pleci)si el se va gindi cine stie ...doar dragostea alege calea potrivita tie.Dar sa te gindesti mai bine sunt baieti de 1000 ori mai frumosi si mai draguti si care sa te iubeasca cu adevarat nu pentru corp si sa te foloseasca stii eu am mai citit un articol despre dragoste si se spunea baiatul a facut sex cu o fata dar ea la fel vroia sex si baiatul smecher a pus o camera vidio si a filmato in timp ce facea sex si fata nu stia ce sa faca cu camera aceia ca baiatul avea filmul. Deci baiatul asta mi se pare acelasi lucru, singura metoda e sa-l eviti.Imi place introducerea e frumoasa.cum v-ati cunoscut si altele deci succes inca o data!

| cosminaa15 explică (pentru Sheili):

Mersi. Intalnirea dintre noi doi a fost frumoasa, nu am ce zice. Mi-a atras atentia inca din excursie.Chiar imi ramasese gandul la el.happy Si destinul a facut sa ne intalnim din nou. El mi-a spus dupa, ca m-a vazut in excurie doar ca atunci nu se simtea prea bine. Era in stare de ebrietate.laughing In fine, o sa trec peste. Nu prea sunt genul care sa sufere prea mult dupa o despartire sau alte chestii de genul. Desi ma simt cam aiurea. Mai mult rusinata si "sufocata" de gandul ca o sa il vad pe la scoala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e genul de baiat care vrea numai sex, eu zic sa nu te mai gandesti la el. Iti dai seama ca, dupa ce te-ai fi culcat cu el, nu te-ar mai fi bagat in seama? Asa-s baietii!straight face
Cand va intalniti, comporta-te normal.
Nu ai de ce sa fii dezamagita de tine, ai procedat foarte binehappy. Normal ca iti este dor de el, insa, incearca sa nu te mai gandesti la el. NU TE MERITA! Daca vrei o relatie bazata pe sentimente, atunci trebuie sa renunti la elhappy si sa gasesti baiatul potrivithappy.

Bafta! happy

| RetardedRacoons a răspuns:

De ce ti-ai dori o relatie cu el? Ce anume iti place la el?

| aragon90 a răspuns:

Intai ma doare ochi dar nu cred ca te vrea pentru canu te place te vrea sa faci sex cu el ca am mai vazut barbati din astia ia femeile sa faca sex si le lasa balta deci nu cred ca e unul potrivit si poate duba 18 sau chiar 20 merge sa faci sex funda te rog

| mariuscristi a răspuns:

Buna altadata scrie mai putin daca vrei sa iti citeasca cineva.

| PuffRoz a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat asa ceva... voriam sa fiu cu el dar nu sa ma si culc cu el...dar din pacate cand iubescti nu iti dai seama cf si dupa vreo 6 luni am cedat si la cateva zile am aflat ca ma inselasaddar viata merge inainte si l-am intalnit pe actualul meu iubit cu care sunt de 2 ani.fostul ma mai cautat si a mai incercat sa ma desp de actualul dar nu a reusit.cred ca tinea la mine dar era prea afemeiat pentru a se implica serios intr-o relatiebig grin

| Fuflic a răspuns:

Exact in situatia ta ma aflu si eu....doar ca eu am fost indragostita de el lulea o perioada lunga de timp si cind credeeam ca iata iata sunt cu el si totul e bine s-a dovedit ca vrea doar sex.Ma lua cu vorbe frumoase dar nu i-am picat si sunt mandra de mine si exact la fel trebuie sa fii si tu