| anonim_4396 a întrebat:

Ajutati-ma cu o problema grava. am un prieten de aproape 2 ani si am facut sex cu el si acum vreau sa ma despart de el si nu pot pentru ca el ma ameninta ca ma zice la parintii. Si am uitat sa mentionez ca ma si bate cum ar fi eu stau fortata cu el. Dar m-am saturat si tot ma injura parca as fi robotul lui sa fac tot ce vrea el nu mai pot ajutorrRcrying

Răspuns Câştigător
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Eu cred ca este bine sa iti iei inima in dinti si sa le spui parintilor. Totodata trebuie sa il informezi pe nemernic ca le-ai spus parintilor si ca ar fi bine sa stea foarte departe de tine si de dumnealor. Sa vezi tu cum se linisteste, caci cei care vor sa castige ceva necuvenit cu pumnii, sunt de fapt in esenta lor foarte mari lasi si extrem de fricosi. Chiar daca parintii te vor certa, suporta mai bine cearta lor decat bataile lui. Dumnealor te vor certa, dar tot te vor iubi si poate le va fi si lor o lectie pe viitor in legatura cu tine. Sunt sigura ca daca erau mai deschisi nu faceai tu totul de capul tau si nu aveai aceasta teama acum sa le marturisesti. Parintii trebuie sa fie in primul rand prietenii copiilor lor, si cand spun aceasta ma refer in primul rand la faza incipienta, aceea de educatie, care include mai ales la varsta ta si domeniul sexual. Baiatul acesta, caci nu-l pot numi prietenul tau, deoarece nu are manifestari corespunzatoare, nu te vrea pe tine ca fiinta si nu te iubeste. Este pur si simplu un masochist si un misogin totodata, care vrea ca in permanenta sa aiba o victima langa el, pe care sa-si verse neputinta. De la noi poti primi doar un sfat bun, dar ajutorul adevarat si palpabil il primesti doar de la cei care ti-au dat viata, care iti sunt permanent alaturi si sufleteste si fizic. Ai curaj si marturiseste. Vei vedea cat de usor va fi. Vor aprecia mult sinceritatea ta si intoarcerea pe o cale normala. Iti doresc curaj, intelepciune si un barbat care sa te iubeasca cu adevarat.

8 răspunsuri:
| EdwLo a răspuns:

Lasa-l in pace, nu te zice, trebuie sa fie idiot s-o faca, ca il bat ai tai cu lopata in cap. Si daca se supara ai tai, le zici ca te-a amenintat, si ca te spune lor si ca te si batea. Si iti zic eu ca direct cu politia pe el se duc ai tai. Mai ales daca le zici ca te-a batut ca sa stai cu el. Nu fi fraiera, ca vezi ca profita de tine. FA CEVA ACUM SAU AI SA REGRETI MAI TARZIU.

| mellyy a răspuns:

Ti-a gasit punctul slab. La urmatoarea intalnire cu el fii cum nu ai fost niciodata,Spune-i pe un ton tare si clar ca tot ce a fost intre voi ia sfarsit in acel moment si nu-ti pasa ce face sau ce nu face,iar daca va face ceva impotriva ta,spune-i la fel de sigura pe tine si clar ca el va fi in cea mai mare parte afectat,iar daca in momentul ala va indraznii sa dea in tine ii spui ca aceea a fost ultima lovitura care o primesti de la el si ca o va regreta,si pleci imediat. In esenta fai tot posibilul sa observe ca ai devenit cum nu ai fost niciodata si nu te lasa INTIMIDATA de nimic dinc e ti-ar spune! Va fi uimit de schimbarea ta si de siguranta cu care spui tot! Succes si gandeste-te ca faci asta spre binele tau, nu te lasa intimidata de amenintarile lui, tot el ar avea de suferit daca ar spune ceva.

| Abramburika a răspuns:

Ba esti prost rolling on the floor)) hai ca glumeam
cand te mai ameninta,spune-i : " Bua fmm de prost,nu ma ameninti u pe mine(poti sa injuri cat vrei). chit ca ma pedepsesc si pe mine,dar sunt minora si te trag si pe tine cu mine "

ai priceput ce zic? il ameninti,daca nu pricepe le spui alor tai, faci reclamatie tzaca paca si gta
totusi vb lu gaby37, daca ti-a trebuit P*** de mik laughing

| catafreestyle a răspuns:

Sincer nu prea stiu ce as face... spune-le parintilor da e cam greu

| kagom3 a răspuns:

In primul rand trebuie sa stiu cati ani ai.ca sa pot sati zic ceva.in al3lea rand.trebuie sa le zici tu singura parintilor.nu esti prima si nici ultima care face asa ceva...si le spui totul.si ca te agreseaza violent. apoi daca vorbesc parinti cu el poate e cvea.si te lasa in pace.dar daca nu merge...du-te la politie.ca dac aveai buletin poti pune plangere si i da amenda.sau povesteste unei persoane apropiate asta.si poate un var ceva mai mare sa se ocupe de el.alege din astea. fundabig grin?

| thevilake a răspuns:

Ti-a trebuit tie p##A NA asta meriti! + ca ii spui "ba bulangiule fmm ce ma injuri si ma bati? ia ca fac reclamatie la politie fmm si iti iei o amenda de te caci pe tine!

| cuore a răspuns:

Pai omul vrea sa se foloseasca de tine in continuare.Desparte-te de el si lasa-l sa le spuna alor tai, poate mai ia si o mama de bataie de la tatal tau.

| mikyshor_9531 a răspuns:

Ce pot sa zic...este foarte grav ceea ce spui tu! Ar fi mai bine sa iti informezi parintii si sa iei masuri, mai ales daca esti si minora poti sa mergi si sa dai o declaratie impotriva lui. Dar nu stiu, mi-e teama sa nu se ajunga mai departe dupa! Mai bine vorbeste cu parintii si Dumnealor te vor intelege, chiar daca vor reactiona gresit pe parcurs te vor proteja si te vor ajuat in aceasta problema!