| anonim0 a întrebat:

numele meu este andreea si am o problema la care as vrea sa gasesc o rezolvare.deci,am un prieten de 2 ani de zile, iar de 1 an de zile a devenit foarte violent si de at stau cu el doar de frica fara sa simt absolut nimic pentru el, la inceput l-am iubit foarte mult dar acum nu a mai ramas nici macar un strop de iubire dar el a facut o obsesie pentru mine si ma ameninta ca daca ma despart de el o sa ma omoare, si mi-e frica sa le spun si parintilor, ajutati-ma va rog

Răspuns Câştigător
| Viviluka a răspuns:

Fata :O saraca. Mai bine spune-i unuia din familie : mama tata matusa unchii bunica bunic. Ia un adult cu tine si du-te la politie daca numai simtit nimic pentru ala

5 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Ai auzit de proverbul "cainele care latra nu musca"? E doar un pusti inganfat si increzut, care crede ca te poate avea prin violenta. Crezi ca o sa te omoare? ha! in locu tau daca mi-ar zice asa ceva, nu ar trebui sa-l loves, doar sa ma duc langa el, fata-n fata si sa-i zic "doar incearca". Sa vezi ce ascultator se face.
Dar nu cred ca ai curajul sa faci asta daca zici ca stai cu el de fric sad in cazul asta, apeleaza la un prieten bun de-al tau, care e mai mare si mai puternic, si roaga-l sa-l calmeze pe asa zisu iubit al tau.
Vezi ca daca tu tot asa o sa continui, o sa si-o ia in cap rau rau de tot, nu o sa te mai respecte deloc, o sa ajunga chiar sa te loveasca. Asta este o prostie, pe care tu trebuie sa o termini. O sa ajungi sa fii lovita si batuta, si sa spui altora ca ai cazut, sau ca te-ai lovit. Asa, mai bine pune pe cineva sa-l calmeze, si daca e nevoie sa apeleze la forta. Daca nu, vorbeste cu tatal tau, nu cu mama, ca ea nu o sa faca nimic, pun pariu. Baietilor din ziua de azi, le este foarte frica de tati(cuvantul la plural). Daca il chemi pe tatal tau si el se ia de baiatu ala, sigur o sa-l calmeze, pentru ca o sa-i fie frica sa se mai apropie de tine. Nu astepta sa vezi daca se mai calmeaza, ca nu o sa o faca, iti spun 100%

| Gini a răspuns:

Pai du-te si spune-le parintilor. Daca e chiar crezi, ca e in stare de asa ceva...Du-te la politie. Si te va lasa in pace, pana la urma urmei.

| Puka_4498 a răspuns:

Poi e cam grava problema tha.TRB sa te desparti de el atunci cand nu mai simteai nimica pentru el,si stai calma ca nu cred ca te va omora doar te ameninta ptk a facu to obsesie pentru tine, Ar trebuie sa-ti faci curaj sa'i spui ADIO! Sau sa le spui alor tai de relatie. Daca nu ca sa te desparti de el, pune pe o fata care'l place sa'i faca curte.Si el daca accept ca aceea fata sa'i faca curte va fi cu ea daca nu pentru o relatie macar pentru o aventura.Si tu atunci cica ai aflat prin suprindere si'i dai papucii! Dar mai bine ar fi sa stai de vb cu el cu calm si sa'i spui tot de exemplu:"Mai uite eu de ceva vr nu mai simt nimic pentru tine, decat sa stau cu tine doar de frica sau asa ca vr uh mai bine ne despartim.E mai bine, nu cred ca vr sa sati cu o fata care sa nu tina deloc la tine "Succes! Daca vr imi timiti un mesaj pe TPU si-mi dai id ca sa mai vb ...Ptk trebuie mai multe detalii:**:KISS

| danishor a răspuns:

Poti sa incerci sa iti faci un iubit mai mare decat el si mai puternic :d

| Miruncik a răspuns:

... incearca sa le spui parintilor. ei oricum te vor ajjuta nu lasa sa treaca timpul pentru ca iti va fi mai greu.nu are rost sa mai stai cu el