| Intelligence a întrebat:

Ajutati-ma sad In primul rand multumesc pentru cei care au rabdarea sa citeasca tot
. Ma aflu intr-o problema naspa. Am mai povestit despre ea. Iubitul sorei mele tot incearca sa-i faca reclama proasta iubitului meu in fata parintilor mei [ parintii mei nu il cnuoaste ink pe iubitule meu, adica nu s-au vazut].
Problema e. ca la tati a reusit putin, cred eucrying ce sa fac sunt disperata.problema sta asa :
Iubitul meu si pr`lu soramea au vennit la noi intr-o duminica cand ai mei nu erau akas.si ala ca de obicei a vrt sa-l fta*. ai mei au aparut. iar fix inainte ca ei sa apara [ ca noi stiam asta dintr`un apel de al lor] iubitul meu a plecat.[ink nu ne-am decis sa iif ac cunostintsa cu ai mei.deoarece el este f.rusinos si emotiv. ii e frica de acest pas].
Ala i`au facut p ai mei sa creada ca a fugit de ei, iar acum eu cred ca tatal meu nu are o idee prea buna despre elcrying ce sa fac? nu vrau sa-l presez p iubitul meu.il inteleg.crying nu mai am liniste nu pot fi ferikita.si nu se poate atat de repede sa le fac cunostintzasadsadcrying.
i-am spus in multe feluri iubitului meu ca nu tra sa-i fie frica nici emotii sa aiba, insa el tot mai are nevoie de putina vreme sa`si faca curaj.si il inteleg. dar voi ce ziceti despre tatal meu`?sad faza aia cu plecatul iubitului meu nu stiu cum a interpretat`o tati.insa mi-a zis " nu`mi plac din astea. daca ei au venit impreuna sa plece impreuna"[ iubitul sorei mele a mai ramas-ca sa vbeasca urat de iubitul meu]crying.
Va rog ajutati`ma. cum fac sa vad daca tati are ceva cu prietenul meu--precizez ca tati nu`i o fire naspa--adica nu e comunist.intelege.cum sa` faca sa vada ca nu e asa.cu mami nu e nikio problema.de regula parintii mei sunt foarte de treaba.credeti ca n`ui convine ceva la pr`meu.si daca i`l prezint nu i`ar place?[tati chiar nu e asasade f. bun]. ajutati`ma sunt disperatacrying fr ironoonii. funda si etc.nuam raspunsuri bune`sadsad. Merci!
P. S : relatia dintre mine si iubitul meu e minunat, adica sa nu credeti ca e vreunul care nu vrea sa-i cunoasca pe ai mei si din astea.suntem impreuna de 9 luni.insa el nu a facut asta nikiodata si e f. emotiv si rusinos`sad

5 răspunsuri:
| GreuMaiEsteSaGasestiUnNumeOriginal a răspuns:

Heyhappy,incearca sa ii explici tatalui tau exact km ne-ai explicat nou aicihappy Mai ales daca zici ca tatal tau e de treaba ar trebui sa te inteleagahappy. Explica-i exact ce s-a intamplat, ca prietenul sorei tale s-a luat de el, spune-i tot adevarulhappyMai ales daca sunteti impreuna de 9 luni eu zic ca ar trebui sa inteleaga ca sigwinking. Succes:*, sper ca ti-am fost de folos, pa-pa.

| Aanyaa a răspuns:

Cel mai bine e sa le zici parintilor tai sa nu traga concluzii inainte de a-l cunoaste, si sa nu il asculte pe prietenul surorii tale, care ma gandesc ca nu stie atatea despre el cate stii tuwinking Bafta!

| alinnephilim a răspuns:

Stai linistita in viata fiecare om primeste ce i se cuvine.
Prietenul tau este un baiat de treaba si parintii tai ar fi mandra de tine ca iesi cu un baiat ca el.
Nu-l presa, ia-l cu frumosu si spune-i de problema ta. Spune-i de problema pe care o ai si vei fi cu un pas mai inainte de al duce la tatal tau. Joaca si putin teatru daca nu fii chiar tu insati sa pari ca asta conteaza foarte mult pentru tine, dar nu cred ca va fi teatru pentru ca tu chiar iti doresti asta. Nu pot sa te ajut cu mai mult scuze. Si prietenul surorii tale este un nemernic happy el o sa fie luat rau in vizor dupa ce o sa-l cunoasca pe iubitul tau. Iubitul tau trebuie sa fie putin mai degajat cand o sa vbeasca cu tatal tau, sa para ca stie ce vrea de la viata.

| Capy a răspuns:

Offpuppy dog eyes.
E cam complicat: |
Dar zic ca ar trebui sa vorbesti cu sora ta sad sa discute cu prietenul ei. adica totusi el iti face intr-un fel rau.si ea accepta?!
Succeespuppy dog eyes

| anicikacolta a răspuns:

Eu as face asa : as sta de vorba cu toata familia impreuna, si sora numaidecat, si le-as spune adevarul, as accentua ca e un baiat minunat, ca ii respecta pe toti dar e timid! In plus, stiu ca nu vrei sa o faci pe sora ta sa se simta prost, dar poti sa zici ca te deranjeaza cand iubitul ei zice ceva de rau de al tau, pentru ca noi toti suntem diferiti, poate al ei e mai indraznet! Si doar nu va casatoriti miine, asa ca vor avea timp sa il cunoasca!