| InnaiiSa a întrebat:

am si eu o problema... si doresc sa ma ajutati,
deci nu stiu cum sa ma mai comport cu mama iubitului meu suntem impreuna de 4 ani si ne iubim foarte mult ne intelegem de minune dar mama iubitului meu e un fel de scorpie si nu imi place ca e genul de persoana ce ii place sa linguseasca e foarte rea iar eu incerc sa ma port frumos cu ea doar pentru iubitul meu el tine foarte mult la ea si nu vreau sa. l dezamagesc de dragul lui as suporta orice dar ce pot face cu scorpia de maicasa? Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| gabriella85 a răspuns:

Nu prea ai ce face! asa este ea si nu o vei schimba niciodata, cred ca ai incercat pe toate caile dar...nu ii dai de cap, acum depinde de firea ta, cat de mult poti indura comportamentul ei.NU MAI PUNE LA SUFLET si concentreaza-te cat mai mult pe relatia voastra de cuplu

4 răspunsuri:
| Minnie a răspuns:

Si eu imi displac soacra f mult. Eu ma port cu ea civilizat, asa usor de forma, de complezenta. Ii vizitam o data pe luna, iar eu nu discut absolut deloc in timpul vizitei decat chestii f generale si doar daca sunt intrebata de vreme, serviciu, sanatate si atat.

| NoNameMe13 a răspuns:

Incearca sa te apropii de ea de dragul lui. Invit-o intr-o zi pe la tine, du-te intr-o zi pe la ea ii iei frumos un buchet de flori. Incerci sa vezi ce fel de gospodina e: daca e genul de femeie care gateste mult o intrebi despre diferite retete, care pe tine poate chiar nu te intereseaza, dar sa vada si ea ca esti implicata. Bafta! :*

| Cătălina a răspuns:

Ar fi si mai grav daca iubitul tau era de partea ei. In fond si la urma urmei tu stai cu el, nu cu ea. Nu ai ce sa faci decat sa fii diplomata si sa stii sa-i vorbesti. Comporta-te in asa fel incat sa nu ii dai ei de inteles ca te macina felul sau de a fi, fii naturala si dezghetata. Nu o lasa sa te domine. Daca azi te domina si reuseste sa faca ce vrea din tine, maine va va desparti cu siguranta. Nu-i de glumit cu soacrele-scorpii laughing, mare grija.

| InnaiiSa explică:

Va multumesc tuturor pentru raspunsurile voastre m.ati ajutat sa imi dau seama ca nu merita si sa nu ii mai dau importanta desi ma innebuneste cu ideile ei tampite am noroc ca ficaso nu se ia dupa ea. E si nebuna si rea si puturoasa si mofturoasa are numai calitati negative dar in fine.