| Closetoyou20 a întrebat:

Ma puteti ajuta si pe mine putin? Luna trecuta in prima de zi de ciclu mi-am inceput viata sexuala, am folosit prezervativ si nu s-a terminat tipul deloc, deci nu a lasat nimic in mine si oricum am avut prezervativ si de atunci nu am facut nimic. Problema e ca imi intarzie menstruatia de doua zile deja, am facut un test de sarcina ieri care a iesit negativ, dar totusi sunt speriata. Este posibil sa fiu insarcinata? Ps. Am 20 de ani

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Este dovedit atat stiintific cat si medical ca in prima zi a ciclului menstrual, adica in prima zi de menstruatie formarea unei sarcini este IMPOSIBILA indiferent de modul in care s-a produs sexul, deci chiar si in cazul in care s-ar incerca fertilizarea artificiala. Raspuns final = IMPOSIBIL.

2 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca actul sexual a fost protejat nu poti fi gravida.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îmi place că i-ai spus "tipul" laughing