| pufilic a întrebat:

Buna,am si eu o problema, luna trecuta mi-a venit ciclu in data de 11 ale lunii, iar luna aceasta nici astazi nu mi-a venit, de ce intarzie atata? tin sa mentionez ca nu am o viata sexuala activa.va rog ajutati-ma

3 răspunsuri:
| BonneLess a răspuns:

Cauza acestei probleme poate fi ca ai luat antibiotice si de la astea intarzie cateodata sau este o dereglare hormonala. Nu-ti face probleme daca nu iti vine o luna, sigur vine luna viitoare. Bafta kiss

| Caty5 a răspuns:

Salut! Nu te mai speria, multe fete sunt in situatia ta! Stai linistita si eu sunt la perioada si nu-mi vine regulat mai tot timpul! Eu zic ca daca nu-ti vine pana luna viitoare du-te la un ginecolog si nu trebuie sa-ti fie frica de el. Eu spuns ca ar fi bine ca mai ales in aceste situatii sa te consulti cu mama ta, sigur a mai trecut si ea prin multe cazuri de genul acesta, si sa porti cate un protej-slip in fiecare zi pana-ti vine, ca sa nu te ia mentruatia pe nepregatite! Multa bafta! Funda plskiss!

| PsyhoWoman a răspuns:

Mie mi-a venit ciclul luna trecuta in data de 18 iar luna aceasta nu mi-a venit inca si suntem in 20 mentionez insa ca nu mi-am inceput viata sexuala deci nu stiu exact ce raspuns sa-ti dau ia-ti un test de sarcina si nu te speria :* bafta
!