| Ioana_9532 a întrebat:

Ajutati-ma plzcrying mi-a iesit pe picior ca o vena mov mica dac langa ea mai imi apare una crying sunt mici dar vreau sa stiu ce sunt de la ce au aparut si cum se trateaza daca stie cineva crying v rog sa ma ajutati

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Maothecat a răspuns:

Acestea sunt varicele... apar de la prea mult stat in picioare sau de la obezitate.aceasta este o boala in sine dar se poate trata cu unguente.cel mai sigur ar fi sa mergi la doctor sa iti recomande un tratament

| 0IoAnA0 a răspuns:

Sunt varice probabil daca zici ca sunt mici:) uite un sit:http://www.varicoline.ro/varice/ sau http://www.terapii-naturiste.com/remedii_naturiste/varice.htm (asta e cu tratamente dar uitate si la primul):)

| MrsBrunetzyka a răspuns:

Logic ca e mov, ca verde nu putea sa fie.
La orice om, apar venele.
Daca e grav. du'te la medic.
sau du'te pe categoria sanatate
succes straight face

| Dσℓℓу a răspuns:

Am si eu.daca sunt de la genunche in sus inseamna ca sunt vergeturi. Apar de la crestere brusca fara efort fizic.Du-te la medic si eu am avut acum cativa ani. Daca nu le tratezi nu dispar...Eu si acum mai am

| corina_1048 a răspuns:

Este varicela movlaughing

| dorina_9415 a răspuns:

Cred ca sunt varice.mergi la un doctor