| anonim_4396 a întrebat:

Salut, stie cineva de ce prietenei mele i-a aparut ceva gen ca o galma sub piele pe picior langa pasarica?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Infectie?
Pare sa fie o boala contagioasa, odata ce ai avut-o si tu tot in zona intima si acum o are si prietena ta.

"în 25 Ianuarie | Oxforshires a întrebat:
Azi mi-a aparut ceva de genu: o umflatura mica dar sub piele in zona genitala acolo unde creste parul."

https://www.tpu.ro/......cand-m-am/

| relian a răspuns:

Pasarica, cei aia laughing ce cuvinte mai bagati. Nu puteai sa spui ca aparu ceva inflamat in zona inghinala, sau in zona genitala,dar nu acolo. Ai bagat-o pasarica laughing pai ce pasarica este, turturea sau vrabiuta laughing ori o fi bufnita

Probabil sau imflamat ganglionii, ala e semn ca undeva in corp exista o infectie.
Cel mai bun e sa mearga la medic, ii va da un antibiotic, care o zice ala si o sa fie bine.
Daca este vorba de altceva, atunci tot la medic va ajunge, pe aici nu stau doctori sa dea consultatii si chiar de ar fi, tot trebuie sa vada pacientu, nu merge asa pe datu cu presupusu.