| Zaharia_Paul_1999 a întrebat:

Ajutați-ma sa inteleg.
De preferat sa raspunda fetele.
In prima zi de Paste m-am despartit de prietena mea, dupa o relatie de 6 luni,deoarece nu mai simte iubire.
Mi-a zis ca ramanem prieteni,da stiu LAME,dar na, era nasol sa refuz.
Si a inceput sa imi dea mesaje din nou, dupa ce i-am trimis o poza pe snap(gen am trimis la vreo 20 sa nu pierd scorul si era si ea pe acololaughing.
Asa si zice:Te duci la intalnire,sa uiti de minerolling on the floor).
Mna,apoi au urmat cateva poze cu ea cum plangea,,zicea ca simte un gol fara mine,ca e geloasa mereu ca nu stie ce fac.
Ea o tine pe a ei cu nu ma iubeste dar nu inteleg, vrea sa vorbim in continuare, sa ne intalnim.
Dati si voi un sfat.

Răspuns Câştigător
| OrdanKarris a răspuns:

Asta e un joc mizerabil pe care multe fete/femei il joaca. Cand o femeie iti spune ca nu mai simte iubire si ca vrea sa se desparta: are pe altcineva si te-ai purtat mult prea frumos cu ea incat s-a scarbit de tine si vrea sa vada daca te loveste despartindu-se de tine.

Cand o femeie se desparte de tine si iti spune ca vrea sa ramaneti prieteni: asta se traduce in "ma despart de tine, dar vreau sa te exploatez in continuare pentru atentie, sa te fac sa te simti vinovat de despartirea noastra si sa fi buretele meu emotional, chiar daca mi-o trag cu altcineva". Exact asta inseamna prietenia dupa relatie: inseamna exploatare fara beneficii. Ea isi face veacul cu altul, si se foloseste de interesul tau pentru ea sa-si primeasca atentie si de la tine.
In momentul in care o fata iti spune ca vrea sa ramaneti prieteni ii spui clar: nu multumesc, am suficienti prieteni.

Iti cere socoteala ca te duci la intalnire fara sa-i dai raportul? Ii spui ca si-a pierdut dreptul sa-ti ceara socoteala pentru ceva in momentul in care s-a despartit de tine! happy Si-a pierdut dreptul ala.

E geloasa si nu stie ce faci? Ea efectiv vrea sa vada daca esti capabil sa-ti faci alta relatie, fara ea. Daca reusesti sa-ti gasesti alta tipa, va dori cu disperare sa se intoarca la tine. Depinde de tine daca o primesti inapoi sau nu. Persona eu n-as primi-o inapoi. Daca nu reusesti sa-ti gasesti alta tipa, nu-ti va mai da tarcoale. Motivul despartirii a fost sa vada daca esti dorit si de alte fete. Daca nu esti dorit de altele, nu-ti va mai da tarcoale.

Vrea sa vorbiti in continuare, sa va intalniti? O refuzi categoric. ii spui ca te vezi cu altcineva. Ea vrea sa se foloseasca de timpull tau fara sa fie in relatie cu tine. Se foloseste de atentia si timpul tau in timp ce isi face veacul cu altcineva.

Sfatul meu: taie contactul cu ea, ASTAZI, ACUM!

| RAY a răspuns (pentru OrdanKarris):

In cazul de fata ai dreptate

23 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Femeile isi schimba opinia constant niciodata nu le vom intelege, nu au ideiile clare

| OrdanKarris a răspuns (pentru mgtow):

Ba da, exista o ordine in haosul din capul lor. Doar ca e o ordine mai dezordonata. Daca ai timp si chef, citeste "The Rational Male" scrisa de Rollo Tomassi si ai sa ai cateva revelatii pe banda rulanta. Schimbarea continua in capul unei fete trebuie luata ca atare pe moment. Daca astazi iti spune ca te iubeste si ca va dura la nesfarsit si ca nimic nu va rupe asta, asa simte ea pe moment, iar a 2-a zi vede pe altcineva care i-a captat interesul si totul s-a sfarsit. Pe moment ea a crezut ca te iubeste si ca nimic nu o poate convinge altfel. La o zi distanta intalneste pe altcineva si chimia din capul ei justifica ruptura cu tine. Femeile sunt sclave propriei lor chimii. Ele nu realizeaza ce fac, nici macar cand le explici, si nici nu ar trebui sa iti bati capul. Si de asta tot zic: nu crede niciodata ce iese pe gura unei femei. UITA-TE la fapte! Faptele ei o dau de gol, spun totul despre ea. Daca o fata e vrajita de tine pe moment, foloseste acel moment sa storci tot ce poti de la ea, pentru ca maine se va narui tot. Ia si citeste cartea aia si apoi spune-mi ca "niciodata nu ai sa intelegi" femeile happy

| mgtow a răspuns (pentru OrdanKarris):

Stiu nene cum sta treaba cu ele, de aia am devenit mgtow
https://www.youtube.com/watch?v=qVMkP8bgfl8

| Emma30555 a răspuns (pentru OrdanKarris):

Nu cred ca azi poti iubi si maine nu, nu e dragoste adevarata

| OrdanKarris a răspuns (pentru Emma30555):

Emma, aici vorbim de o fata care probabil de mica i s-a picurat si suflat in fundulet atentie din toate directiile. De asta is permite sa fie nebuna si instabila. Cand zici dragoste adevarata, te referi la dragoste neconditionata? Aia nu exista decat intre parinti si copii sau intre om si caine de exemplu. Intre 2 iubiti, oricat de fierbinte ar fi pasiunea, NU va exista in veci dragoste neconditionata. Intotdeauna va fi conditionata.

| OrdanKarris a răspuns (pentru Emma30555):

Iti dau cel mai bun exemplu: intreaba tu o mama ce ar putea sa ierte copilului ei, apoi ce ar putea sa ierte sotului/iubitului/prietenului/partenerului ei de viata. Ai sa intelegi atunci conceptul de "dragoste adevarata" happy

| Emma30555 a răspuns (pentru OrdanKarris):

Poți iubi și poți ierta dar dacă nu te înțelegi relația nu rezista în timp. Majoritatea celor care rezista în timp cred ca mai degrabă se înțeleg bine, sau pur și simplu sunt compatibili

| RAY a răspuns (pentru Emma30555):

Fata il vrea ca tampon emotional atat

| Emma30555 a răspuns (pentru RAY):

Fata asta clar, am divagat un pic de la subiect, vorbeam la modul general

| RAY a răspuns (pentru Emma30555):

Emma sper ca nu te-am deranjat

| Emma30555 a răspuns (pentru RAY):

Deloc, cum sa deranjezi?

| RAY a răspuns (pentru Emma30555):

Poate ai treaba la ora 1 draga mea

| Emma30555 a răspuns (pentru RAY):

Eu încep munca mai târziu, nu ma trezesc niciodată prea devreme

| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau sa-ti spun, dar fata aia este proasta, geloasa si rautacioasa.
Nu te iubeste, nu te vrea de iubit, dar nici nu te lasa alteia. Chiar vrea sa va intalniti, ca sa se asigure ca te tine in lesa, ca pe un caine, ca sa-si bata ea joc de tine. Urat, foarte urat din partea ei.
Am un singur sfat sa-ti dau: blocheza-o si cauta-ti o fata normala, care sa te accepte asa cum esti si sa te placa.

| sofisis a răspuns:

E o criza de orgoliu la ea. Se astepta probabil sa fii daramat, sa stai dupa dosul ei, sa plangi pe la usi. Vede fata ca tu iti continui viata fara ea si e lovita-n ego. Las-o in pace ca nu merita

| Plato a răspuns:

Esti bun de "plan B".winking

| Emma30555 a răspuns:

Spune i ca a fost alegerea ei.

| GirlOnline81 a răspuns:

" simte un gol fara mine."

Simte un gol, pe naiba! Simte doar momente de singuratate si pentru ca nu suporta plictiseala, isi sacaie " rezerva". Adica pe tine.

Scuze daca nu-ti convine raspunsul, dar ai vrut parerea unei fete.

| dfk123r a răspuns:

Nu mai simte iubire si dupa iti da mesaje continuu cum plange si ca de fapt te iubeste?
Probabil nu mai primeste atentie din partea nimanui si esti singura optiune. E indecisa si imatura. Renunta la ea.

| maria001456 a răspuns:

Cred ca face asta pentru ca vrea sa te stie acolo, gen plan b, in caz ca nu i merge cu altcineva... sau, eu nu m as baza pe asta dar poate e indecisa, tu o cunosti mai bine happy

| Zaharia_Paul_1999 explică:

Am aranjat o intalnire falsarolling on the floor)
A facut o criza de gelozie, mi-a stres nickname-ul dupa l-a bagat inapoi
Smr de inteleg femeile?

| OrdanKarris a răspuns (pentru Zaharia_Paul_1999):

Exact cum ti-am zis. Se joaca. Acum ca ai fost avertizat stii cum sa te joci tu cu ea rolling on the floor. Ti-a sters nick-ul si te-a adaugat inapoi sa vada daca te-a afectat, sa vada daca esti suficient de slab sa te "tarasti in genunchi" vorba vine si sa-ti ceri scuze ca "ai suparat-o" rolling on the floor

Nu ai ce sa intelegi la femei. Trebuie sa le tratezi ca un copil razgaiat. Ce face un copil razgaiat cand are prea multe jucarii? Tranteste una sa vada ce reactie ai. Daca vede ca nu-ti pasa si il pedepsesti nu mai incearca sau te va respecta ca nu ai picat in capcana lui. Asa si fata asta. Te-a sters apoi te-a adaugat. Vrea sa vada daca are un impact asupra ta. Daca o iubesti incat sa-ti pese de fluxurile si refluxurile ei temperamentale. Daca vrei te invat toate trucurile ca s-o strivesti emotional. rolling on the floor Sau daca vrei sa intelegi femeile la cel mai mic detaliu iti recomand cartea. The rational Male - Rollo Tomassi. Citesti cartea asta si faci la psihic orice femeie. big grin