| anonim_4396 a întrebat:

Ajutati-ma si pe mine cu niste sfaturi :Cum pot sa fac sa imi cuplez 2 prieteni? Au fost impreuna dar acum nu mai sunt, stiu ca el inca o mai iubeste pe ea, chiar foarte mult.

Răspuns Câştigător
| RomulusMilea a răspuns:

Merită să încerci, dacă nu se vor reîmpăca, asta este, măcar ştii că ai încercat.

Fă aşa: gândeşte-te sau creează o situaţie pentru prietena ta să aibă nevoie de ceva, de o rezolvare, dar să nu fie ceva banal, ceva care să fie urgent şi foarte important pentru ea.

Dacă ai rezolvat asta, trebuie să te asiguri că o parte din rezolvare sau chiar rezolvarea completă vine chiar de la prietenul tău. ATENŢIE! Nu trebuie să se afle sub niciun chip că rezolvarea va fi făcută de prietenul tău, te poţi afişa pe post de paravan, că tu ai rezolvat-o. La final, fie aranjezi în mare taină o întâlnire între cei doi, fără ca vreunul dintre ei să bănuiască ceva, sau o laşi pe fată să se bucure că i s-a rezolvat problema apoi îi spui că rezolvarea a fost de fapt făcută de prietenul tău, de către fostul ei iubit, care s-a sacrificat pentru ea, pentru a o vedea fericită, pentru a rezolva problema.

S-ar putea ca totul să dureze ceva timp, până găseşti ocazia perfectă, dar cred că va merita.

Mai ceva: să nu te laşi îndrăgostit de ea, sau ea să se îndrăgostească de tine, s-au mai văzut cazuri, ar fi păcat să strici totul, mai ales că unele fete sunt destul de vulnerabile în asemenea situaţii.

Mult succes!

1 răspuns:
| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

De ce nu iti vezi de treaba ta, in cele mai multe cazuri de acest tip cel ce incearca sa faca ce vrei tu risca prietenia celor 2, poti fi prieten cu amandoi si fara sa fie cuplati