| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU! Ajutati-ma si pe mine cu niste sfaturi :Cum pot sa fac sa imi cuplez 2 prieteni? Au fost impreuna dar acum nu mai sunt, stiu ca el inca o mai iubeste pe ea, chiar foarte mult.

5 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Nu incerca sa faci pe Cupidon,ca dupa aceea,cand se trage linia,tot tu ai sa te arzi,si va trebui sa dai niste raspunsuri. Daca au fost impreuna,ca mai apoi sa se desparta, asta nu iti zice nimic? Nu e deloc recomandat sa te bagi peste oameni, si sa incerci sa fii matchmaker, mai ales daca sunt minori, ca astia sunt nabadaiosi si pasibili de deceptii al dracului de repede.Mai bine i-ai lasa pe ei sa-si rezolve problemele, iar tu ai sta departe.

| eu4you a răspuns:

Eu as zice sa nu ii cuplezi tu...sa lași lucrurile sa recurgă de la sine. Deci, tot ce poți face e sa ii spui baiatului aluia sa fie atent cu ea (dar nu prin cadouri ieftine, ci prin fapte!). Sa ii dea geaca atunci când ii e frig, sa încerce sa vorbească cu ea chestii mai personale, dar mai ales, sa o facă sa rada.Deci, in concluzie, tu nu trebuie decât sa ii spui lui ce îți spun eu tie acum.Succes!

| rutanklan a răspuns:

Pai, cumpara doua seturi de catuse. Si leaga-i pe amandoi de acelasi copac in padure. Si gata, is cuplati.

| kiddutsa01 a răspuns:

Ar fi bine sa aflii daca si fata mai simte ceva pentru acel baiat.
Eu am facut pe "Cupidon" de cam multe ori. si crede-ma ca uneori nu iese nimic bine. Daca baiatul chiar o mai iubeste o sa ii spuna happy, dar acum situatia depinde si de ea.

| Schumpy a răspuns:

Eu cred ca mai intai trebuie sa afli daca si ea il mai iubeste pe el, iar daca raspunsul este da, atunci aranjeazale o intalnire, fara sa le spui ca se vor intalni.