| Lina_4442 a întrebat:

Ajutati-ma va rog! deci cu 8 zile inainte de ciclu am facut sex neprotejat dar prietenul e ejecuat afara! Plus la asta am luat o o luna pastile antidepresive! Acum ciclul mi-a intirziat cu 3 zile! dupa 7 zile de la contact am am facut un test si a esit negativ! CE SA CRED!? da stiu ca trebuie sa plec la genecolog dar voi ce parere aveti as putea fi >>>>insarcinata?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai sanse cam de 15-20% de sarcina. testul facut la 7 zile de la contact are 1% sanse sa iasa pozitiv corect (adica din 100 de femei insarcinate care fac testul la 7 zile de la conceptie, doar una are un rezultat pozitiv, restul de 99 primesc un rezultat negativ, desi sunt insarcinate). Testul de sarcina trebuie facut la 21 de zile de la contactul sexual sau la minim 7 zile de intarziere a sarcinii.
E prea devreme sa te duci acum la ginecolog, trebuie sa astepti sa treaca 7 zile de intarziere, in a opta sa faci testul de sarcina din prima urina de dimineata si abia apoi sa te duci la ginecolog.

1 răspuns:
| Krystiana a răspuns:

1.cati ani ai?
2. daca ei pastile sa nu ramai nu ramai
3.iti urez mult noroc