| lanaaaaa a întrebat:

In data de 3 am avut contact sexual neprotejat cu prietenul meu, in 14 mi.a venit ciclul normal (la 28 de zile ) dar a tinut doar 4 zile. In ultimele zile am tot avut probleme cu stomacul (stari de greata), a inceput sa ma doara si ficatul. Azi am facut un test de sarcina barza si a iesit negativ. Eu sunt foarte paranoica si inca cred ca as putea fi insarcinata, ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Cred ca esti paranoica, nu cred ca esti insarcinata

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Pentru a te feri si de dureri de cap e bine sa faci sex protejat.

| Bebbe133 a răspuns:

Du-te rapid si ia-ti pastila de a doua zi se ia in maxim 2-3 zile de la actul sexual. Postinor2 se numeste, e 60 lei. Apropo,sa te invat ceva din proprie experienta si ce scrie si in cartile de medicina. Nu trebuie sa o faci neprotejat,deoarece, chiar daca baiatul zice ca o scoate exact iainte de a-si da drumul, tot poti ramane gravida pentru ca el inainte sa simta ca isi da drumul, elimina fara sa stie un lichid preseminal, asemanator cu sperma ce contine suficienti spermatozoizi incat sa ramai gravida.Si nu vrei asta.Lui nu ii place sigur cu prezervativ dar consecintele nu le suporta el, asa ca impune-te. Du-te si ia-ti pastila, si apoi ia zilnic o aspirina. Sper sa tii cont, si ca te-am ajutat. Funda >big grin

| Haiiipa a răspuns:

Daca te doare ficatul nu inseamna ca ai ramas insarcinata. Erai la ovulatie cand ai facut sex neprotejat? Daca da este probabil sa fii ramas insarcinata.
Dar din moment ce ai spus ca testul a iesit negativ inseamna ca nu ai de ce sa-ti faci griji in privinta asta. Mai bine te duci la un doctor, te va consulta si iti va spune cu exactitate ce problema ai de fapt.

| Al3xo7zzo a răspuns:

Esti constipatalaughing