| aniuta a întrebat:

Ajutati-ma va rog fumos...prietenul meu inainte de am propune itilnire se intilnea cu alta...si nu sa dispartit de ea...cind el o plecat la lucru in alta tara...eu am aflat ca el mai are o prietena si el pe mine ma mintea...si acum cind o venit acasa si cerut iertare si nu stiu ce sa-i fac sa il iert sau ii spun ca intre noi nu poate fii nimic...

7 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Spune-i ca l-ai iertat dar te-ai indragostit de cineva si urmareste-i reactia. Daca se resemneaza, iarta-l. Daca se enerveaza sau te ia la intrebari si devine insistent, spune-i ca meritai mai mult respect si nu e frumos sa isi bata joc de cineva care a pus suflet pentru el.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Asta tu stii... Eu nu l-as ierta daca as fi in locul tau... pentru ca nu suport oamenii care mint. Nu pot avea incredere in ei... Si fara incredere... nu cred ca poti cladi o relatie.

| alexdop21 a răspuns:

Pai tu ce simti! Cam asta e ideea daca tu inca mai tii la el si simti ca il poti ierta nu il alunga doar din orgoliu, dar daca tu simti ca ai fost tradata maxim si daca simti ca nu il mai vrei inapoi, atunci lasa-l sa plece

| danutzyscorpyon a răspuns:

Inceark sai faci jocu'
insealal si uh

| Deea_4962 a răspuns:

Iarta-l dar fai toate fazele inapoi ca sa vada si el cum e.
Ce crezi? eu zic ca asta ar merita.
Si daca te iarta atunci iti dai seama daca te iubestebig grin

| aura_3171 a răspuns:

Eu zic sa il chinuesti putin asa cum tea chiniut si el pe tine! si dupa o lunga perioada de timp il ierti!

| sdjofwemofmoremgioihg a răspuns:

Dc nu vrei sa-l ierti poate ne cuplam... ce zici? ai id?