| anonim_4396 a întrebat:

Buna am 18. dar acum 2 ani cand aveam 16 un barbat de 30 urma sa se casatoreasca...mai avea vreo 3 saptamana... da noi 2 ne'am combinat.
el vroia sa face s" dar i'am spus ca sunt virgina cu toate ca aveam prieten de 1 an.ma rog si acum dupa 2 ani s-a intors si eu sunt cu acelasi baiat am 3 ani cu el. dar cand a venit asta parca am murit e super vaii numai cand il vad deja...
mno si ma rog si ne'am intalnit si am facut'o. el acum e plecat din tara ma suna mereu si cand era in tara ma suna tot timpul ieseam in disco peste tot. vb ft fumos cu mine si si se comporta.
prietenul meu nu stie nimic:\
si asta m'a intrebat ca ce vreau sa fiu doamna """' sau amanta lui, eu doar am zimbit nu am spus nimic si faza e ca la anul vine iar in august in tara fara nevasta si sa fiu doar eu cu el. e nebun.ma simt cam vinovata pentru ce i'am facut prietenului meu pentru ca as muri daca el s'ar culca cu alta. el e viata mea si tot timpul imi cer iertare de la el si el ma intreaba dc...eu ii spun pentru ca simt nevoia sa imi mai cer iertare asa pentru unele faze.
nu stiu ce sa fac daca sa mai continui cu domnu sau nu

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai dublă personalitate!
Prietenul pe primul loc, domnul are coadă deci este ocupat.
Trezirea.
Pa, pa.

| RXN a răspuns:

Sincer, si tare imi vine sa-ti zic vreo doua, dar nu cred ca-ti va veni mintea la cap.
Tu de fapt ce vrei sa faci cu viata ta? Tu crezi ca aluia ii pasa de tine? Daca la 16 ani iti cerea sex, crezi ca acum o sa te respecte? Ce te astepti la divort si alte din astea? Hehe, s-o crezi tu mult si bine.Bine n-ai sa ajungi din asta,'domnul' doar se foloseste de tine, te-a vazut putin mai naiva si cu siguranta si-a spus 'de ce nu?'. Prost e ala care e cu tine de trei ani ca nu se uita ce are langa el.
Tu nu stiu ce relatie ai, dar cu siguranta nu implica dragoste si respect. Te simti vinovata, dar te intrebi daca sa mai continui sau nu.Iti place inseamna, fa-te dama de companie, acolo nu mai e vorba de inselat, e angajament profesional, ai o scuza macar.
Baga-ti mintile-n cap si nu te mai purta ca si cum nu ai pic de respect nici fata de tine insati, nici fata de ceilalti.

| elenac a răspuns:

Nu alerga dupa 2 iepuri ca ramai fara nici unul. tine-l pe iubi tau ca el o sa-ti stea alaturi mereu celalalt se satura si pleaca la muierea lui

| cryss_1476 a răspuns:

Nu te inteleg! cum spui ca il iubesti pe prietenul tau si u te culci cu celalat de cate ori ai ocazia. sfatul meu e: alege-ti cu care vrei sa ramai, ori cu iubitul tau, ori cu celalat barbat. gandeste-te bine pentru ca nu poti trai toata viata cu 2 barbati.

| crisgently a răspuns:

Bine nu vei iesi din asta.domnu se va satura de tine si prietenul te va parasi.

| raluca750 a răspuns:

Eu te-as sfatui sa alegi cu inima dar in acelasi timp si cu capul. gandeste-te bine inainte sa iei o decizie. gandeste-te cu care ar fi mai bine sa ramai(dar nu cu amandoi, nu e bine)
domnul de 30 de ani are sotie deja si ori cum are 30 de ani; pe cand iubitul tau te are doar pe tine si gandeste-te daca ar afla sotia domnului de voi doi ce s-ar intampla...
P. S - "cine fuge dupa doi iepuri nu prinde nici unul"; asa ca hotaraste-te repede, pana nu va fi prea tarziusad

| nustiucenumesapun a răspuns:

Nu te lua dupa nimeni. o viata ai, atata doar una.traieste-o cum simti tu, nu te lua dupa unu dupa altu.acolo in inima ta sunt niste sentimente pe care nimeni nu le poate intelege decat daca a trecut prin asta.cat merge mergehappy
bafta in continuare!

| alexutza_5803 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa vorbesti deschis cu prietenul tau sa ii spui ce s-a intamplat, daca te iubeste te va ierta. Iar cu celalalt domn, parerea mea este sa inchei relatia ca nu stiu cred ca te iubeste asa mult.Pentru el esti doar o aventura...Ascultata-ti inima si gandes-te cu ea nu cu mintea.
Fa ceea ce iti dicteaza inima.Succes in alegerea deciziei corecte