| Papusika1Mika a întrebat:

Ajutati-ma va rog si pe mine, cu un sfat!
Cum pot sa ma impac cu prietenul meu, dupa greseala facuta de a ma desparte!
Nu vreau sa par insistenta, dar chiar dupa ce m-am despartit de el am inteles ca inseamna mult pentru mine!
Multumesc anticipat :*

Răspuns Câştigător
| andreeei a răspuns:

Suna-l si pune-l sa astepte, iar dupa 30 de secunde inchide.
Te va suna in maxim 1 minut si te va intreba ce s-a intamplat, raspunde-i simplu: iti povestesc la un suc.
Restul vine de la sine. bafta
PS: Sa-mi spui cum a reactionat

| Robert_Stanciu_1993 a răspuns (pentru andreeei):

Pai eu unu as sunao si as injurao ca m-a deranjathappy nu s-o intreb ce s-a intamplat.

8 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Vorbeste cu el, spune-i ca iti pare rau si ca vrei sa repari greseala pe care ai facut-o.
Alta solutie nu cred ca ai.
Bafta!

| Aasdfghj a răspuns:

Vb cu el si spune-i ca ti-ai dat seama ce mult il iubesti si ca regreti alegerea facuta.

| KARINA2012 a răspuns:

Dragostea e ca o minge de fotbal:cand este aproape ii dai cu piciorul, cand este departe alergi dupa ea.
Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el, sa-ti recunosti greseala si poate el va aprecia sinceritatea ta.Succes!

| Ioana22B a răspuns:

Exact cum ai spus si tu, abia dupa ce te-ai despartit ti-ai dat seama cat de mult ai tinut la el.
Intr-o seara suna-l( nu mesaj pentru ca poate nu raspunde sau nu il vede) si spune-i ca vrei sa va vedeti a doua zi.Aranjeaza-te,dar in acelasi timp fi naturala si sincera. Spune-i ce simti si ca a fost o prostie de moment si ca abia cand pierzi pe cineva drag relizezi cat de mult tii la el.Succeswinking

| TheBirdOfTheHermes a răspuns:

Și iar se ajunge la faimoasa replică
''Numai după ce pierzi pe cineva îți dai seama de adevărata sa valoare''
Ce ai putea face în momentul acesta decât să vorbești cu el?!

| NeneaGogu a răspuns:

Daca prietenul tau este adeptul zicalei " Eu unde scuip nu mai pup"?

| Papusika1Mika explică:

Multumesc tuturor, o sa incerc sper sa-mi reuseasca!