| StillMissYou a întrebat:

Ajutoor! eu ma intilnesc cu un baiat mai mare de cit mine de 5 ani de stiim de doi ani dar aveam jumatate de an decind avem tot serios intre noi suntem la distata ne vedem o data pe n dar degraba cred o sa ne vedem de 2 ori! El spune ca ma iubeste si ii place tot la mine! dar ma gindesc uneori doreste doar sa aiba sex cu mine sau doar sa se foloseasca eu simt ca ma iubeste dar mi-e frica ca doreste doar distractie!

6 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, diferenta de varsta nu e asa mare, in plus nu cred ca conteaza cand e vorba de o relatie, iubirea conteaza; si prietenul meu e mai mare ca mine cu 5 ani si ne iubim mult si suntem impreuna de un an jumate, eu credeam ca tine la inceput ca vrea doar distractie si nimic mai mult dar m-am convins ca nu e asa.
Daca tu simti ca el te iubeste atunci nu vad de ce ti-ai face diferite ganduri ca nu te-ar iubi, distanta nu poate sta in calea iubirii, in plus se zice ca mai rarut e mai dragut...in fine, nu cred ca e cazul sa iti pui tot felul de intrebari si scenarii in cap cum c anul te-ar iubi si ar vrea doar sex, adica e de jumate de an cu tine, cred ca e ceva serios.
Nu te mai gandi la nimic rau, fi fericita ca esti cu el si ca te iubeste daca ti-a zis nu cred ca te minte, in plus nu poti sa fi niciodata sigura de sentimentele cuiva!

| daddu a răspuns:

Tu vorbeste romaneste sau este Maghiar? Scrie tu fata clar ca numai tu intelegi ce vrei sa spui.Nu merg relatiile la distanta, te vezi cu el 1 data pe an? raised eyebrows sau nu stiu nu am prea inteles eu.

Răspuns utilizator avertizat
| sensibilosu a răspuns:

Tu stiut sa vorbeste la tine romaneste?

| edward_5557 a răspuns:

Relatiile la distanta nu prea sunt bune. daca inevsteti prea mult intr-o relatie de asta e posibil ca daca va despartiti sa iti dai seama ca ai pierdut timp degeaba si deasemeni si experinta. O sa te trezesti intr-o lume diferita si o sa fie cam greu! Cel mai bine e sa o lasi balta si sa iti faci o relatie mai reala

| Lunatica :) a răspuns:

Buna, cum a mai spus si monyk, diferenta de varsta nu conteaza, nici distanta. uite pr meu este cu 6 ani mai mare decat mine nici noi nu ne vedem prea des fiindca nu este din bucuresti ...relatia noastra a trecut prin multe, am facut o pauza de 7 luni dar totusi ne-am impacat. Deci e dovada clara ca pot rezista si relatiile la distanta :*
Bafta in continuare :*!