| Andreiu68 a întrebat:

Am nevoie de sfaturi.Sunt foarte trist in privinta fetelor! De 2-3ani incerc sa imi fac o iubita si nu reusesc nici macar sa i-as la o intalnire.Pe Facebook mai mult incerc sa cunosc fete,dau cereri,imi accept a foarte putine,cand intru in vorba fetele ori imi dau seen, ori vorbesc sec, ori vorbesc 2 zile cu una si ii spun ca astept mesaj de la ea si nu primesc mesaj.Nu ma arunc la printese, la fete care stiu ca am vr-o sansa. Cu o fata am iesit in oras si stand cu ea pe afara m-am intalnit cu un prieten am stat la vorba 10 min, era si fata cu care iesisem dupa care baiatul a plecat si dupa 2 zile aflu ca fata cu care iesisem era impreuma cu baiatul asta,cata bafta pot sa am? Acum o saptamana am iesit intr-un club cu un prieten,iubita lui si sora acesteia si mi s-a parut o fata ok aceasta fata,sora acestei fete am intrat in vorba cu ea,am vorbit despre ce ii place,fata era deschisa, la club i-am platit consumatia dupa ce am plecat din club am fost undeva am mancat,normal ca am platit si acolo, si im drum spre casa( eram in masina) stateam in spate cu aceasta fata si statea cu capul pe umarul meu, pe piept si ma tinea de mana si cand sa plece a spus ca ii place prezenta mea si mai vrea sa stea.Am zis ca gata am gasit si eu o fata ok, i-am dat cerere de prietenie ca sa vorbesc cu ea, nici pana acum nu mi-a acceptat-o si au trecut 6 zile.Am rugat alt prieten sa ii dea cerere si culmea ca lui i-a acceptat si fata este online.Am aproape 20 de ani nu am avut iubita pana acum,nu sunt un tip din ala care sta im casa,ies in cluburi,cafenele,am facut sport de performanta,arat bine,am permis,muncesc, sunt un tip glumet, dar cu toate chestiile astea nu stiu nu am noroc.Am ajuns sa cred ca mor singur.Adica vad tot felul de baieti si fete care mai nasoli, care mai ok, pana si fratele meu de 12 ani are,, o prietena".Imi sun prietenii sa iesim la o cafea nu ies ca stau cu iubitele si altele, am ramas ultimul.Am incercat sa cunosc, am fost deschis dar nimic...Renunt batalia asta cu fetele.

7 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

"Am zis ca gata am gasit si eu o fata ok, i-am dat cerere de prietenie ca sa vorbesc cu ea, nici pana acum nu mi-a acceptat-o si au trecut 6 zile." Eh, te-ai cam pripit aici, trebuia sa o mai fierbi putin, conteaza mult si ce ai tu pe profil, poate in realitate pari un tip mai oke, mai frumos, dar nu esti fotogenic sau nu stii sa-ti alegi pozele, si asa aceea fata s-a speriat ca e posibil sa nu fii asa cum te-a vazut ea in acele momente si din acest motiv nu-ti accepta cererea.
Sau... vrea sa te fiarba sa nu para disperata.

Oricum, din ce am citit eu, am o singura recomandare pentru tine, lasa agatatul pe Facebook, si du-te singur la agatat, ai mai multe sanse.
Pe Facebook conteaza pozele like-urile, si mai ai si concurenta, dar daca mergi si le abordezi in realitate, deja ai de castigat, nu multi fac asta.

| Emma30555 a răspuns:

Ttebuie sa incerci cu o fata pe care chiar sa o placi, tu incerci cu toate care s- o nimeri si cumva ele simt asta pentru ca de fapt tu nu esti atent la ele la ce simt ele nu esti receptiv la semnalele lor, tu incerci cu oricare si te concentrezi probabil pe ceea ce spui tu ce vrei sa transmiti ca sa pari ok. Trebuie cumva sa fii acolo sa fie ceva real nu doar de forma.

| Pool77 a răspuns:

Batalie o numesti tu, eram exact ca tine la 16 ani cand credeam ca mor singur si etc.
Ba, sincer nu stiu.
Recunosc ca m-am schimbat foarte mult in 3 ani, zici ca sunt alt om.
Sunt foarte batjocoritor, nesimtit, increzut etc.
Insa, primesc mai multa atentie de la fete decat inainte cand eram un bobocel care era dragut cu toate si statea dupa ele.
Nu stiu, posibil sa ma fi schimbat si fizic, ca si aspect si asta sa le placa.
Cert e ca, am mult mai multa atentie din partea lor decat aveam pana acum, si crede-ma, sunt un nesimtit in adevaratul sens al cuvantului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai alerga dupa ele lasãle pe ele sã vina la tine, mergi la sala fa-ti un Corp calumea, concentreazate sa faci mai multi bani, mai multi prieteni baieti.
Si vorba cu clubul totul a fost bine, pânã ai platit consumatia, fata si-a dat seama ca esti disperat mai ales a doua oarã cand ai facut-o.
https://youtu.be/DVyz6CqAA8c

Nu te speria ai nevoie sa-ti inbunatatesti mentalitatea cu fetele, financiar poate si fizicul. Totul se poate fete sunt destue stai linistit, din greseli se invatã.

| Ax3LdeV a răspuns:

Verificati prietenii nu par de incredere

| Gabriel_Liviu_1987 a răspuns:

Frate, iti recomand asa... nu mai alerga tu dupa ele (poate esti prea exigent) fii mai deschis si spune direct ce simntii apropos, o iubita nu o sa ti-o faci asa tac pac... trebuie sa tragi de ea, si sa simta si sa simntii ceva pentru ea, nu fii cu orice fata care iti iese in cale pentru ca s-at putea sa-ti para rau in viitor.
Cu toate acestea... fii tu insati si nu fii exigent, si apropo fetelor le place sa rada, imbogatesteti simntul umorului salut si spor la agatat.

| PopaCatalin26 a răspuns:

Gogule, n am 20 am 18 da si eu am trecut prin aceași stare crede ma rămâi cum esti bea mult distrează te si ai sa mi dai dreptate in viitor sunt demagit de femeile / fetele din ziua de azi, stiu stiu nu toate sunt la fel dar majoritatea ba chiar da, plus de asta nu uita un lucru, după furtuna vine soarele, asa ca ai răbdare, nici nu stii de unde sare iepurele