| Trust_4353 a întrebat:

Ajutor! Am facut sex cu partenera mea, am folosit prezervativul am ejaculat cat timp penisul era in vagin crezand ca sunt protejat. Am scos penisul dupa apoi am observat ca este rupt si fara sperma. Deci cum ar veni am ejaculat in ea. ( Aventura s-a intamplat exact a 2-a zi dupa ciclu ) Care este riscul de sarcina? Cum pot afla daca a ramas sau nu. Si daca a ramas cum putem anula sarcina? Va rog ajutati-ma! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Jony123 a răspuns:

Riscul este destul de mare, data viitoare sa mai verifici din cand in cand prezervativul. De aflat poti sa afli dupa o saptatama cu un test de sarcina. De anulat ar fi decat avort, mai sunt tot felul de metode nerecomandate care pot sa faca tot felul de probleme fetei.
Cauta pe net poate gasesti ceva.

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Riscul este destul de mic, cam pana in 10%. Veti afla dupa cam 3 saptamani daca sunteti sau nu parinti. Nu puteti anula sarcina, puteti fie da copilul spre adoptie dupa nastere, fie il puteti omori prin avort.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Nu ne-ai dat suficiente detalii! Când s-a întâmplat asta? Dacă s-a întâmplat în mai puțin de 24 de ore, fugi repede la farmacie și cumpără pastila de II-a zi (deși nu e prea indicat, având în vedere că aceasta trebuie să fie prescrisă de medicul ginecolog).
Se numește "postinor" și costă în jur de 50-70 de lei.
Riscul de sarcină nu este mare, dar nu trebuie neglijat.
Singura modalitate de a afla dacă ea este însărcinată, este să facă un test peste 3 săptămâni de la această "aventură", cu urina de dimineață, pentru un rezultat concludent.
Baftă!

| answer a răspuns:

Pe viitor sa nu crezi ca daca ai prezervativ esti in siguranta! De asta se zice ca cea mai sigura cale de contraceptie este abstinenta! Pentru toti cei care cred ca stiu, testul de sarcina se face dupa cel putin 2 saptamani de la actul sexual cu pricina! Cele mai bune sunt testele sure check, care, desi sunt mai scumpe, sunt aproape precise; precizia e mai mare cu cat este folosita urina de dimineata! Daca are un ciclu menstrual regulat, ai sanse destule sa scapi, dar altfel, roaga-te sa fie bine! Deci, sa recapitulam, niciodata nu mai ejaculezi in vreo fata, decat cand iti doresti un copil cu acea fata!

| Barbiiie95 a răspuns:

Spune-i sa ia pastila pentru a doua zi urgent

| Allrc24 a răspuns:

Mai bine daca e gravida sal dati spre adoptie nu faceti avort e pacat grav

| Nastia a răspuns:

Sfat:data viitoare sa nu mai ejaculezi in ea.e prea mare riscu.singura anulare e avortul,nu conteaza ce varsta are e groaznic,am auzit de persoane care aproape au murit pe masa de operatie,apoi tipau de dureri,deci, aveti grija, daca ti la ea nu cred ca vrei sa o aduci mai mult moarta decat vie de la clinica la care a facut avortul.nu uita:siguranta e pe primul loc.

| Jigsaw a răspuns:

Esti prost.

| saby26 a răspuns:

Dar cate zile o tine pe ea ciclul? asa putem face un calcul daca era la ovulatie si daca era posibil sa ramana gravida.sau exact data cand i-a venit si te pot ajuta cu cea mai mare placere

| ramoyoopisicel a răspuns:

Fiindca este imediat dupa menstratie sunt foarte mari riscurile. Insa poti avea si noroc sa nu ramana insarcinata. Mai asteapta putin, sa treaca aproximativ o saptamana dupa actul sexual si spune-i sa faca un test de sarcina. Iar daca este pozitiv nu te speria ca testele nu au rezultate 100 % sigure, mai asteptati cateva zile si apoi sa il repete. Si daca e insarcinata si vreti sa anulati sarcina cum ai spus tu singura metoda e avortul! Si am uitat sa zic de testul de sarcina sa faca 2 odata ca sa fie mai sigur de rezultat.

| BrunetteGirl01 a răspuns:

Exista riscul bineinteles. Exista pastile de a doua zii, duceti-va repede la farmacie si intrebati de ea, va pot spune ca costa in jur de 50-70 lei. Multa bafta si aveti grija!

| mirabella88 a răspuns:

Exista pastila care se ia pana in 72 de ore, daca nu a trecut inca ar cam trebui sa o ia

| Bratzz a răspuns:

Incearca repede cu anticonceptionale!

| arte74 a răspuns:

Ganditi-va ce nume i puteni si cautati nas. mery christmas ho ho ho

| Trust_4353 explică:

Edit: Dupa 15 ore am cumparat pastila de a 2-a zi. A luat-o pe prima apoi peste 12 ore pe a 2-a. Acum sa vedem rezultatele.