| YukyTsukiyomi a întrebat:

AJUTOR! buna funda urgent intra unu azi pe mess si incepe sa ma injure si sa spuna ca
s curva si de astea si eu am vbit frumos cu el etc.la un moment spune ca o sa ma omare in bataie si ca o sa ma astepte maine la poarta de la scoala(ca stie unde inv) si spunea ca nu scap ca ma prinde el si o sa ma omoare si tot ma injura si ma ameninta va roff spuneti-mi c sa fac crying(

17 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate ai facut o prostie.

| IloveME a răspuns:

Daca chiar ai vb frumos cu el
poate e o gluma, facuta de cineva.
stai linistita ca nu-i asa usor sa omori p cineva.
maine vei afla adevarul!
suerte!

| blaxy a răspuns:

Du-te la politiebig grin si ia si dovezile cu tine big grin

| SpecialGirl a răspuns:

Probabil este o gluma! Dar totusi vorbeste cu parintii tai

Răspuns utilizator avertizat
| iasmina0archie0fan a răspuns:

Eu nu inteleg ce fel de om e. Ori a intrat altcineva pe ID-ul lui si e o gluma proasta ori are o criza de isterie si ar trebui sa il lasi pace pentru ca se vede ca sufera mintal. Cel mai bine ar fi sa il suni si sa il intrebi care e problema lui (sa fi sigura ca e el) si sa o lamuriti. Daca tot nu se poate vorbi cu el si continua cu amenintarile gandeste-te daca chiar iti doresti un asemenea prieten si daca e cazul sa va despartiti. Si in privinta amenintarilor daca ti se pare ca vorbeste serios spune-i unui parinte sau unui profesor.
Sper ca se va rezolva.happy

| iasmina0archie0fan a răspuns:

Imi cer scuze, credeam ca e voba de prietenul tau. Cel mai simplu e un ignore oh go on. Daca cel in cauza iti este cunoscut si cum spuneam amenintarile lui sunt credibile i-a legatura cu un parinte sau profesor.
Si eu am patit asa cu un necunoscut. Nu am mai stat sa vorbesc frumos cu el si i-am dat ignore.

| Smeck15 a răspuns:

Pai! vorbeste cu maica-ta sau cu taica-tu SI SPUNELE ADEVARU SINCER. o sa te creadawinking doar sunt parintii taii si sunt SIGUR. ca o sa te ajutewinking BAFTA!big grin

| Șușșș a răspuns:

Fii atenta.
Fa`ti curaj, si du`te la cea mai apropiata sectie de politie, si spune ca ai fost amenintata pe messenger de un tip care spune ca vrea sa te omoare in bataie.Se poate detecta de pe ce calculator s`a vorbit si il pot prinde.Asta e cea mai buna si normala solutie din punctul meu de vedere.
Daca chestiia nu a fost o farsa.go to police straight face

| EuAli a răspuns:

Foloseste DaB 3(il gasesti pe google,o sa-l t-il detecteze ca virus anti-virusul pentru ca e un program hack,dar nu-ti face nimic rau computerul tau "virusul" detectat), mai exact acest program te sterge din lista lui de prieteni, dar trebuie sa o faci cand e offline deoarece daca e online si folosesti DaB 3 asupra lui cand e online messul o sa-l intrebe daca vrea sa te pastreze in lista lui de mess, atunci totul va fi facut degeaba.Nu stiu daca mai merge programul deoarece messenger-ul si-a schimbat sistemele de securitate, si toate alea de la mess.

| VreauMacaroane a răspuns:

Intreaba-l ce are si dupa daca vezi ca te mai ameninta ii spuiii sa inceteze cu prostiile ca nu ai chef de ele acum. Stai linistita, ma ca nimeni nu te bate si nici nu te omoara.

| alexa141 a răspuns:

Am patit si eu.si i-am spus mamei si dupa aia am mers la politie.si lo prins p ala si eu dat amenda...ca este campanie dinaia impotriva discriminarii pe internethappy

| LadyM_7443 a răspuns:

Pai daca ne'ai da mai multe detalii despre cum s-a ajuns aici si ce relatie aveti voi 2, te'am putea ajuta mai mult. happy
Vorbeste cu parintii tai! Ei sunt singurii care te pot ajuta.

| eugenl a răspuns:

Nu trebuia sa vb cu el. Nu mai baga toti prostii in seama

| makeinVomaDRainbow a răspuns:

Spune`i lu maicata,.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zii asa.ma eu te iubesc.te-as strange-n brate pana te-as omora.da ce voi nu aveti bodiguard?, diriginti? director? nu ai parinti? politie in cartier?

| simona_1900 a răspuns:

Doamne.nul crede crezi ca ii asa de usor sa omori pe candva? a vrut sa-si bata joc de tine