| ingerash_6577 a întrebat:

Am o problema... m-am despartit de fostul iubit si de la un timp ma tot injura foarte urat. Nu vreau sa se comporte asa cu mine. Acum cateva saptamani imi spunea ca ma iubeste si acum... Noi ne-am despartit din cauza barfelor din scoala pe care le baga in seama dar nici una nu era adevarata. Eu nu vreau sa ma mai impac cu el dar as vrea sa nu se mai comporte asa as vrea sa vorbesc cu el sa nu ma mai injure asa si sa nu ma mai urasca dar mi-a dat ig la mess si la scoala nu ma baga in seama. Va rog spuneti-mi repede ce sa fac

4 răspunsuri:
| Rustin a răspuns:

Dai in pusca ca asa is toti prietenii pe care vii alegeti niste ciobani.
cautativa si voi un baiat mai ca lumea.
cat despre cersetoru asta dai ignor

| blackrose269 a răspuns:

Daca face asa e clar ca nu te merita. Poate ca ti tu la el, dar gandeste-te la parerile lui.Un astfel de comportament ca al lui nu e deloc frumos.Treci pe langa el fara sa iti pese pentru ca, garantat tipul asta trebuie evitat.Isi bate joc de tine si tot tu sa stai lesinata dupa el? Nici vorba!

| GenetiX a răspuns:

Du-te la el acasa cand sunt si parintii lui. Intra cu el in camera si spune-i ca vrei sa nu-ti ramana in suflet persoana lui ca un cui. Macar ce-a fost frumos daca a fost ceva sa ramana acolo cum e, daca amici nu macar dusmani sa nu fiti.
Daca se poarta urit o face ca sa-si spele pielea de tine in fata celorlalti, in prezenta parintilor ma gandesc ca nu o sa faca crize si poate va asculta.
E o idee. Eu personal l-as prinde de par cu picioarele pe geam in jur de la etaj si l-as intreba doar atat. Ne vedem sus sau jos? Just 4 fun. Dar mna.

| TheMoonGirl a răspuns:

Ignoral...daca il vei ignora te va lasa in pace. daca tot il bagi in seama si ii dai satisfactia la a te supara va continua doar ca sa te faca sa te simti prost asa ca nu mai pleca urechea la ce spunewinking