| Andrei95TM a întrebat:

Ajutor!
Buna ziua, am nevoie de un sfat.Ieri a venit prietena mea la mine, am incercat sa avem un raport sexual si nu am reusit, ea este virgina si eu nu. Problema sta in felul urmator. nu am reusit sa am erectie suficient de ferma incat sa penetrez vaginulsad nu am reusit sa fac nimic sa imi provoc erectie am incercat o data. a doua oara si nimic. Nu stiu ce sa ma fac, o iubesc tare mult si recunosc ca am avut ceva emotii am vrut sa fie special pentru ea dar in schimb, in schimb ce? am dat-o in bara. Nu am avut pana in momentul de fata nici o problema cu nici o alta fata... ea a fost prima la care intampin o asemenea problema. nu am avut un raport sexual de cca 6 luni de zile si imi doresc asta, si pentru ea pentru a intarii relatia. Un sfat ar fi de folos. Ma simt aiurea pentru faza de ieri si as vrea ca data viitoare sa pot face ceva.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e o problema legata de psihic. Ai prea multe griji, vrei sa fie totul perfect, vrei sa fie bine pentru ea si mai ales probabil vrei sa ai erectie la comanda. Elibereaza-te de oricare alte ganduri care nu au legatura cu iubirea pe care zici ca i-o porti, scapa de trac si ia-o incet. Stii vorba aia "incetul cu incetul se face otetul". Incearca un preludiu mai lung, niste scheme care dau fiori, vorbiti in timpul preludiului, abordati un dialog senzual. NU trebuie sa iti faci probleme, e doar o anxietate care se rezolva usor iar ea daca are aceleasi sentimente pentru tine ar trebui sa te inteleaga si chiar sa te ajute. Comportamentul femeii este foarte important cand un cuplu face dragoste.

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Trebuie sa recunosti ca nu oricine este capabil de asa ceva. Mai incearca inca o data, ajutat si de un pahar de vin negru, si daca tot nu reusesti, cere-ti iertare si spune-i ca caute pe altcineva. Multa bafta!

| Alcyon a răspuns:

E de la emotii. Ti-e teama ca o s-o doara, c-o sa curga sange etc. Incearca sa nu te stresezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bea putin vin rosu/negru inainte. Are dublu efect, te ajuta si cu erectia si cu emotiile.

| alexanonimu a răspuns:

Salut, am avut o problema asemanatoare bine nu stiu daca am rezolvat-o aseara am reusit dupa 3 zile de incercari nu una dupa alta, vaza e ca nu trebuie sa ai emotii si nu te stresa sa iasa bine nebunii, tu trebuie sa o infingi si gata, o iubesti si de asta fii un pic mai "golan" te duci si rupi valva, scoate emotiile din tine si gandeste pozitiv ca o sa fie bine.

| EdiShadow a răspuns:

Exista acele '' sprayuri '' pentru erectii ferme, foloseste unu. Eu asa fac, pe la al 6-lea numar.

| Hossam a răspuns:

Pentru ca ai vrut sa faci totul ''ca la carte'' si ca ea sa se simta bine, probabil ai fost coplesit de emotii si astea au dus la scaderea ''audientei''. Data viitoarea fii mai relaxat si totul o sa decurga bine.