| Andreiu68 a întrebat:

Ajutor cu niste sfaturi! Acum 4 zile ma jucam pe telefon si o fata imi da cerere sa jucam 1vs1. Am acceptat, am jucat noi, ne-am salutat, am mai schimbat cateva cuvinte si tot asa pana ne-am jucat acel joc 4 ore continuu. Dupa sfarsitul jocului fata imi spune cum mai da de mine ca sa ne mai jucam si i-am spus lasa-mi numarul de telefon si mi l-a lasat si i-am scris pe whatsapp. In astea 4 zile am vorbit o zi da una nu, o zi da una nu, doar odata mi-a scris sa vorbim si de 2 ori eu si i-as scrie si azi gen ca nu am vorbit cu ea dar sa nu para ca ii sunt disperat,obsedat nici nu stiu ce sa ii fac,cand vorbim e comunicativa, deschisa imi face poze la ce face prin casa, trimite poze cu ea, filmeri din astea, o fac sa rada mereu spune ca moare cu mine si vorbim cam toata ziua 5-6 ore. Sa o las o zi, doua sa vad daca imi scrie sau sa ii dau eu mesaj nu stiu. Sunt batranel dar tot nu stiu ce sa fac si cum. I-am mai batut gen apropouri ca sa ne vedem gen, vin cu tine sa te ajut eu, vin eu cu tine ca esti micuta etc si nu dadea nici un semn.Eu am 22 de ani, iar aceasta fata 23 si stam in acelasi oras.

2 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai are 23 de ani, ce micuta? Dar este ok, tu ai procedat corect. Da, imi place povestea voastra si sper ca pe viitor relatia voastra sau ce speri tu. Este ok, continua asa, fii deschis, vorbeste cu ea, fa-o sa rada. Si sa nu ai asteptari prea mari, sa nu fii dezamagit dupa.

Incearca sa faci tot ca pana acum si sa fii sigur pe tine de ce faci.
Bafta si intelegere va doresc! ^_^

| Qiekdbsksobxakjs a răspuns:

Buna! În primul rând te rog sa nu o mai stresezi pe fata respectiva cu faptul că vreți să va întâlniți. E un gest frumos din partea ta că vrei să o cunoști mai bine, însă fetele în general nu se simt bine atunci când un tip pe care il cunosc de 6 zile vrea deja sa le întâlnească în viața reală. Observ ca esti un baiat de treaba si ca nu ii vrei raul, insa poate ea tr considera dubios pentru ca deja vrei sa va vedeți. Eu zic sa ii dai tu mesaje, sa o intrebi cum ii merge ziua, daca a mancat, daca a dormit cum trebuie, etc. Poate tu crezi ca asta o sa te faca sa pari obsedat, însă, de fapt o sa ai mai multe șanse cu ea, deoarece cu siguranță te va adora daca vede că îți pasă de ea.