| anonim_4396 a întrebat:

AJUTOR. DAU FUNDA
Sunt baiat am 18 ani.Am fost cu o fata 5 luni de zile ea are 16, la ineputul relatie nu prea am tinut la ea am inselat-o oh go on i am spus ce am facut si mo iertat, dupa aia am mai tirmis sms la o fata si o aflat mo iertat si de data asta. asta se intampla in a doua luna de relatie, cu toate astea tot ce a facut m-a iertat... tinea foarte mult la mine, intre timp m am indragostit si eu de ea, imi place la nebunie. eu am fost primul prieten din viata ei care o tinut la el o mai fost unu dar o fost doar asa 2 saptamani.
Noi ne am despartit nu o mai vrut sa fie cu mine o zis gata nu mai poate, am sunat-o intro dimineata si am vorbit totul era bine si seara o zis ca gata, am rugat-o am imporato sa vorbim o zis ca nu gata sa termin fara nici o remuscare fara nimic, fata care ma iubea si care o plans pentru mine s-a schimbat intr o zi.Cum tot vorbeam si o rugam sa imi zica de ce ma laso o zis ca nu mai poate am greist mult in trecut si acum si o dat seama ca nu ma poate ierta. Dupa o zi am aflat ca in ziua aia cand m-a lasat o venit un prieten de al iei la ia in oras si sau vazut sau pupat oh go on, eu stiam de el da zicea ca sunt doar prieten imi mai venea muscata dar zicea ca din greseala ala o muscato etc oh go on eu nu ziceam amre lucru.
Nu stiu ce sa fac cum poate fi asa indiferenta cu mine si sa renunte asa brusc fara resentimnt, cand nu de mult imi zicea ca ma iubesti si im promitea ca nu ma lasa nici o data!
Ce pot sa fac sa ne impaca? cum sa fac sa o mai am din nou?
Eu acum in ultimele zile am tot rugat-o m am umilit in ultimu hal si tot nu o vrut si am zis ca ii dau pace nu o maid eranjez mi am pus inima pe tava si tot nu vrea nimic sad, i am zis sa fie fericita o zis la fel si gata!
Ce pot sa fac sa o am din nou,? FUNDA

15 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Praf ești în iubire, praf ești la gramatică!
Pa, pa.

| DNSK a răspuns:

Fata aia e chiar nebuna! in locul ei, nu m-as mai intoarce la tine pentru nimic in lume

| sofisis a răspuns:

Deci ati avut o relatie in care tu ai inselat la inceput si ea la sfarsit. Vezi tu, cam asa e viata. Iti *** cate o palma cand ti-e lumea mai draga.
Te-a iertat atunci pentru ca era indragosteala aia euforica de inceput. Dupa ce a trecut, l-a gasit pe baiatul asta care ii ofera mai mult din ce are ea nevoie...si pentru ca ii trebuia un motiv sa se desparta a bagat ce ai facut tu la inceput.
Concluzie : las-o in pace. Nu te mai ruga de ea, nu o mai cauta. Nu faci decat sa o indepartezi si mai tare,.
MandrilaVasileRadu ti-a dat cel mai bun sfat dar vad ca tu continui in disperarea ta imatura si in bocete. O sa iti dai singur palme mai tarziu cand o sa realizezi ca putina istetime face mai mult decat 10000 de declaratii.

| cristimihailov a răspuns:

Nimic.
Ai iesit din aria de interes.
Esti in groapa de gunoi a inimii.

Deci, atat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

A plans pentru ca e femeie si nu pentru ca te iubea extraordinar de mult. De asemenea cuvintele sunt doar cuvinte, daca cineva iti spune ca te iubeste nu inseamna ca spune si adevarul. Iubita ta "nu mai poate" sa stea cu tine pentru ca vrea sa se combine cu altul. Din moment ce l-a sarutat deja pe respectiv totul era premeditat si el era adevaratul motiv din cauza caruia ei nu i-a mai convenit relatia voastra. Te poti umili pana lesini, femeia vietii tale si-o incearca cu altul. Maturizeaza-te si nu mai fi credul ca un copil de 10 ani.

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Chill bo$$.
Toti am patit-o.
Retrage-te deocamdata.Asteapta,vezi unde gresesti,corecteaza problemele,nu face scenete si telenovele, nu-i mai zi nimic.
In momentele astea tu te slefuiesti si o poti ''studia'' mai bine dintr-un alt unghi.
Observi ce-i place, cum ii place, cum gandeste, cum reactioneaza, ce asteptari are, etc totul din afara ca sa zic asa.
Sa nu faci vreo prostie in toata aceasta perioada.In cazul in care mai aveti momente in care va intalniti intamplator si din astea incearca sa nu o faci pe disperatul, vorbeste cu ea, fii finut si lasa o portita de intrare.
Pentru ca sigur o vei recuceri daca esti baiat destept si istet.
Dar in orice caz tu ai facut niste greseli sau nu i-a placut de ceva anume la tine cat timp ai fost cu ea.
Vezi unde si rezolva-le.
Acum nu maine.
Lasa momentan lucrurile asa in aer cum s-ar spune nu o mai presa pentru ca mai rau faci.
N-ar fi rau sa te afisezi si cu alte fete. Poate ii starnesti ceva sentimente de gelozie si vede ce a pierdut.

Concluzie?
Fii istet, astepata, dar nu stand degeaba, nu o cauta, nu o stresa cu mesaje gen ''ce faci?'',''de ce nu raspunzi?'' din astea.
Cand va intalniti pe strada sau holurile scolii nu face scenete.Salut-o,zambeste-i arata ca nu esti disperat, ca ti-e frica de ceva anume si afiseaza-te pe langa fete.Fie ele chiar si colege.Nu trebuie sa faci neaparat cu ele ceva.Doar sa te vada pe langa alte fete.
Ea se va intreba ''ce or vedea fetele alea la el,hmm poate nu e chair asa cum credeam,are el ceva special de stau fetele alea pe langa el si eu nu am vazut,hmm'' si nu mai zic ca e posibil sa o faci putin geloasa.
A... cand se mai linistesc apele,cand o prinzi la ''cotitura'' dezlantuie-te laughing
Arata-i pasiunea, sarut-o, ia-o in brate, tavaleste-te cu ea, fa absolut orice dar fara inhibitii, fara energie negativa si nu in mod violent ci dominant si posesiv.
Atunci o cam zapacesti, o faci sa nu prea stie ce se intampla. Ceva nu e dupa etalon cum credea ea nu?
Atunci e momentul in care trebuie sa bagi vrajeala din aia versata.
Aici te descurci...

Si nu renunta.Numai fraierii si slabi renunta in viata.

| Lionsgate a răspuns (pentru MandrilaVasileRadu):

Heii, eu mi ai reparat greselile i am aratat ca o iubesc mult, totul o mers bine pana s-a apropiat de un prieten de al ei oh go on, si dupa imi zice ca so gandit mai bine si greselile pe care le m-a facut is prea mari si prea multe (2greseli ), si ma lasata fara pic de resentiment, s-a dus la ala oh go on

| MandrilaVasileRadu a răspuns (pentru Lionsgate):

Chill...
Nu mai gandi aiurea si fa cum ti-am spus

| HaHaGirl a răspuns:

Pai stii cum se zice roata e rotunda,cam ti-ai batut joc de ea si sa fiu in locul ei nici eu nu te-as fi iertat,si nu ma refer la faptul ca te-a lasat ca un prost si s-a dus la ala ci la faptul ca te-a facut sa te indragostesti de ea,si stii care e faza ea poate sa ierte dar nu poate sa uite. Eventual ii poti trezi din nou fiorii aia, dar cam greu, poate daca si ea mai tine un pic la tine poate poate vine inapoi, incearca sa te apropii de ea prin altii, si fiind asa mica pentru ca e mica, are 16 ani,o s-a vrajesti repede,pentru ca o sa se gandeasca la un singur lucru,ca ai fost primul ei prieten, cine stie poate ai noroc, dar sa fiu in locul ei, nu m-as intoarce, n-ai gresit o data ai gresit de 2 ori si o s-o faci si a 3a.Nu prea itit meriti iertarea, sorry stiu ca n-ai nevoie de morala dar nu trebuia sa o inseli, acum simti pe pielea ta cat de tare doare, mai bine nu-i ziceai ce-ai facut.

| ShadowGhost a răspuns:

Buna.Din proprie experienta iti pot spune ca o fata nu uita greselile unui baiat, dar daca chiar tine la tine cu adevarat se va intoarce.Si eu am dus-o asa 3 ani cu un baiat, si stiam ca ma inseala, si venea la mine cu semne pe gat s-au mai stiu eu ce.Pana la urma s-a terminat, pentru ca mi-am dat seama ca nu se va schimba.Tu ar trebui sa ii demonstrezi ca te-ai schimbat.Sa-ti repari greseala, si sa o cauti.Sa vada ca iti pasa de ea si ca ai fi primul acolo pentru ea daca s-ar intampla ceva.Trebuie sa ii recapeti increderea si dupa inima.E destul de greu, dar esti sigur ca acum mai tine la tine? Pentru ca daca sentimentele s-au risipit, numai ai nimic de facut.
Dar totusi sa nu o sacai. Fetele sunt complicatelaughing cu mici gesturi o vei aduce inapoi.Incearca sa iesiti afara, dar cu mai multi.Sa va distrati.Comportate de parca nu s-ar fi intamplat nimic, si cand ramaneti singuri spune-i fata in fata uitandu-te in ochii ei ca iti pare rau. Daca vei face asta, eu cred ca se va intoarce.
Ce iti pot spune altceva decat multa bafta.Esti pe teren minat acum, depinde de tine cum ii vorbesti, si ar fi bine sa ii arati ca iti pasa de orice tine de ea.Bafta :*

| Lionsgate a răspuns (pentru ShadowGhost):

Greselile so intamplat mai demult, ea o zis ca mo iertat eu de atunci m am schimbat, si i am dat toata iubirea mea o iubesc enorm

| ShadowGhost a răspuns (pentru Lionsgate):

Daca s-a apropiat de acel baiat, nu vad nici o sansa.Cand te indragostesti nimeni si nimic nu iti mai sta in cale.Depinde de tine cat de mult o iubesti, in asa fel incat sa ii "furi" inima din nou.Si sa il uite ea pe acel tip, si sa fie din nou cu tine.Desi asta mi s-a intamplat si mie, dar eu nu am mai vrut.Depinde de amandoi, si de tine, dar si de ea daca mai vrea sau nu sa fie cu tine. Daca te mai iubeste sau nu.

| ciocolatacupiperrosu a răspuns:

Ei, asa sunt fetele se schimba asa peste noapte, stau sufera, tac, trec cu vederea multe dar vine o zi in care se trezeste si zice gata si gata e. Ti-ai cam facut-o cu mana ta. Daca chiar o iubesti mai insista pentru ca v-a intelege intr-un final ca o iubesti.

| AleCsuţaa a răspuns:

Hei! Cel mai bine ar fi să o întrebi pe ea sau pe un prieten de-al ei dacă mai ţine măcar puţin la tine. Dacă o întrebi pe ea şi evită răspunsul, fii sigur că nu mai are sentimente pentru tine şi nu mai ai ce să-i faci. Însă, dacă aflii şi eşti sigur că încă mai ţine la tine faci cum ţi s-a spus şi în celelalte răspunsuri. Baftă, însă dacă e cu altcineva, slabe şanse.

| Lionsgate a răspuns (pentru AleCsuţaa):

Ii place de altcineva, so apropiat mult de persoana respectiva, zis ca tine la mine dar nu mai poate nu mai vrea si gata, o zis ca ii sigura de alegere si n-o sa-i para rau