| Andreiu68 a întrebat:

Ajutor! In noiembrie 2017 am fost la miste prieteni de familie cu parintii mei. Acolo era o fata de varsta mea, eu am 20 de ani, iar ea 19. Atunci nu am schimbat nici o vorba, si mergand de mai multe ori la acei prieteni ne-am apropiat unul de altul si,, ne-am combinat". Am stat 5 luni impreuna, 5luni in care ea venea la mine acasa,ne uitam la filme,ieseam in oras,mall,la sucuri,plimbari nocturne cu masina si alte chestii din astea. Prin aprilie cand ea,Roxanaa fost la mine acasa sa stam ca iubiti, ea s-a dus la baie, iar eu i-am luat telefonul de la incarcat si i-am citit ultimele mesaje( am facut asta pentru ca un ultimul timp era mai retrasa si se comporta ciudat) si am vazut ca vorbeste cu 2 baieti, dar vorbeau nu ca amici sau ceva,ci ca abia asteapta sa il vada,sa ii vada privirea si ca ii e dor de el si cand il vede prima data ii sare in brate si inimioare si pupici multi, sigur ca asa nu fac prietenii... Cand s-a intors de la baie i-am spus ca trebuie sa plece ca am niste treaba si ca trebuie sa plec, i-am spus pa si gata, i-am inchis usa. Dupa 2-3 zile de abia,mi-a dat mesaj daca sunt bine. Cand ne-am vazut ormatoarea data,am mers la ea acasa, am facut pe indiferentul cu ea, i-am spus sa ne gandeasca la ce a facut si du-te si vorbste cu prietenii tai, Radu si Marian ( cei doi baieti cu care vorbea prin mesaje). Imediat a inceput sa planga, eu i-am spus ca gata o iert numai sa nu mai planga si dupa am plecat acasa si de atunci nici un mesaj de la nimeni. Acum o luna am iesit in oras cu familia mea, familia fetei astuia si alte familii,acolo era si Roxana cu un baiat,bravo lor, nu i-am spus nici un buna nimic ei, nu pentru ce a facut dar nu am vrut sa ma amestec. Eiii, acum 3 zile am vazut pe profiliu de Facebook al Roxanei ca a sters toate pozele cu acel baiat pe care le postate,iar azi ea mi-a dat mesaj cu,,hello si ce faci?" Ce sa mai cred? Ce mai vrea de la mine? Na,eu i-am raspuns cu,,bine fac" dar nu mai vreau sa am deaface cu ea, dar as vrea sa ii spun intr-un mod sa inteleaga, plus ca noi ne vedem de vr-o 2 ori le luna la prietenii astia de familie. Deci?

4 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Eh, isi incearca si ea norocul.
Adevarul e ca unele fete nu-si doresc o relatie, dar ajung in una, iar cand se sfarseste ajung la concluzia ca nu le place singuratea.
Iar in acel moment, fie ii da sanse altui baiat, cat de cat pe gustul ei, sa se apropie de ea, fie apeleaza la trecut.

Cu asta cred ca ti-am raspuns la mare parte din intrebari.

Mai departe, cu referire la modul in care trebuie sa te comporti cu ea, nu face nimic special, nu-i spune nimic, ci doar incearca sa-i raspunzi greu, cat mai greu, in felul acesta, totul va veni de la sine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu tot respectul, însă ceva nu merge in relația voastră laughing
Sau nu a mers!

Roxana, ar trebui sa se gândească puțin mai mult decât ar face o furnica și sa nu umble din stup in stup. Ii zici ca ai fost rănit, și ca ți-a pasat de ea, dar doar pana intr-un anumit punct, iar de acum, nu poți sa-i mai oferi nimic, pentru ca nu vrei sa mai treci prin aceleași chestii - oricine greșește, ajungă sa comita aceeași greșeală de mai multe ori, și doar din plăcere! Lupul este obsesiv de a-și vana prada, pentru ca are in sânge sălbăticia și pentru ca ii place!

Servește o bere cu prietenii tai, Răspunde-i in asa fel încât sa pari pasiv, poate își da seama unde a greșit... Așa ca, broh before hoes, right? (Cu scuzele de rigoare pentru Roxana, bineînțeles) laughing

| Basilievski a răspuns:

Boss, e o curva. Da-o in mortii ei ca 5 luni sunt fix pix.

| anonim16121 a răspuns:

Nu merită frate, te-a înșelat, ce naiba, le-a șters ca sa se recombina cu tine deoarece a văzut ca nu e bine cu ăla, sunt 2 variante in această situație, întâi afla dacă s-a ****t cu ala deci:1. daca s-a ****t cu ăla, ***-o cu prezervativ și tu, poate iei o boala fără, după aceea o părăsești, mă vor înjura fetele pentru planul asta dar asta merita o curva 2. daca nu s-a ****t cu ăla, te reimpaci cu ea și impune niste reguli, instalează-i o aplicație prin care mesajele ei sa vina și la tine, să-ți dea toate parolele (daca îndeplinește aceste cerințe va împăcați) daca nu la revedere, e o vorbă frate: se plimba cu tine de mână și altul o ****, baftă man!