| Andreiu68 a întrebat:

Sfaturi! Matusa mea s-a cuplat cu un nene care are o fata. Cam 1 an de zile eu cu fata asta ne dadeam doar buna cand ne vedeam. Pana acum 4 luni cand am pus o poza pe Facebook, iar fata asta mi-a dat mesaj gen,, ce bine o duci!" si de acolo am vorbit 3 zile aproape nonstop. Dupa o luna de vorbit ea mi-a spus ca sunt o persoana minunata, speciala ei, cu suflet bun, ca se bucura ca m-a gasit si ii sunt alaturi si nu vrea sa ma piarda si alte chestii din astea. Cand ne-am vazut in familie de sarbatori sau alte evenimente ( noi ne vedeam mai rar, deoarece fata asta in alt oras din acelasi judet, cam 60km ) parca ea ma privea cu alti ochi, se punea langa mine, ma alinta, daca ii spuneam de ce nu ma,,pupi" ma pupa pe frunte,obrazi si ea imi spunea dupa sa o pup si eu,imi zambea, venea la mine acasa ne uitam la filme, ieseam prin oras, era ca o relatie oarecum.Ieri a venit la mine, i-am spus ca ma,, pupe" ca de obicei, nu a vrut, ne-am uitat la un film staeam in pat amandoi dar nu mai statea langa mine cu capul pe mine ca odinioara, statea in celalalt capat.Mi s-a parut ciudat si banuiam ceva.Cand s-a dus la baie avea telefonul la incarcat si ii stiam parola si am vazut ca vorbeste cu un baiat, dar ii scria fata asta texte peste texte de 10 randuri cu inimi si ii spunea lui ca ar da orice sa fie acum langa el, ca abia asteapta sa il vada, il alinta, ii spunea daca a mancat, ca e foarte frumos si cu barba dar si fara, sa aiba grija de el,, mesaje de buna dimineata, noapte buna, ceea cu mine nu facea. Cand am vazut acele mesaje am dat inapoi la mesaje sa vad daca mai vorbeste cu cineva, si mai avea inca 2 conversatii cu alti baieti, dar nu am mai apucat sa le citesc pentru ca venea de la baie. Normal ca am ramas asa ciudat,ca vorbeste cu atlcineva atata timp cat sunt eu aici si ii fac ce vrea, macar daca imi spunea ca uite asa si asa, dar nu a zis nimic. Cand a venit de la baie i-am spus ca trebuie sa plec urgent si sa plece si ea de la mine ( eram singur acasa) a vazut ca sunt suparat foc, m-a intrebat ce am,i-am spus ca nu vreau sa ii spun, i-am spus un,, pa" din ala cu jumatate de gura si i-am inchis usa. Dupa asta am stat cam o ora sa ma gandesc cine era baiatul ala, de ce ii vorbea asa dulce. Am zis ca nu mai vreau sa am deaface cu ea, chiar daca noi nu eram intr-o relatie propriu zisa, era ceva de genul, macar sa imi spuna sa nu imi fac sperante si sa imi schimb parerea despre ea. Intrebatea ar fi cum sa ma comport cu ea cand o sa ne intalnim iar prin familie? Sa ii spun ca am vazut mesajele cu ala, sa nu vorbesc deloc cu ea, sa ii zic sa ma lase in pace? Chiar nu stiu ce sa fac. Eu nu mai vreau sa am deaface cu astfel de persoane. Am fost fidel nu am vorbit cu nici o fata astea 4 luni desi puteam sa o fac, de fapt mi-a dat o fata mesaj ca vrea sa ne cunoastem si prostii si i-am spus ca nu, ca am iubita. Deci ce sa fac? Cum sa ma comport! Am mai pus intrebarea asta dar nu am primit raspunsuri certe!

4 răspunsuri:
| Necunoscut112 a răspuns:

Dacă vrei răspunsuri încearcă să rezumi.

| Kogaion a răspuns:

Fata probabil vrea doar placere, ofera-i si cu asta basta.

| Zsolt15 a răspuns:

O intrebare am si eu, e din slatina? si eu vorbesc cu cineva si se potriveste descrierii.
Ce poti sa faci, vorbeste cu ea despre asta sau cauta-ti alta

| Andreiu68 explică (pentru Zsolt15):

Nu e din Slatina, oricum marea parte a fetelor asa sunt, niste panarame.