| Chimilica a întrebat:

Ajutor, urgenta! Eu am avut un tatuaj cu numele " iubitului " pe spate, mai sus de fund. Cred ca v-ati prins. Astazi m-am hotarat sa-mi fac un fluture peste acel nume. Cand mi l-am facut, mi l-a gresit, l-a facut prea mare! Il urasc, e oribil si in plus ma doare aproape tot spatele! Eu mai am un tatuaj micut pe mana " Love " dar nu m-a durut deloc, persoana care mi-a facut tatuajele " Love " si numele de pe spate era expert pot sa zic, nu m-a durut deloc. Dar astazi m-a mancat undeva sa ma duc la persoana aceasta nepriceputa pot sa-i zic din moment ce mi-a stricat pielea. Intrebarea este : Daca ma doare cu tot cu spate se poate intampla ceva? PS : M-a durut ingrozitor, bine este cam mare si l-a ingrosat mult. De la cele doua gropite de pe sold mi-a ajuns sus pe spate cu fluturele. Dau funda, vot! Va rog ajutati-ma! straight face

Răspuns Câştigător
| didik15 a răspuns:

Eu zic sa te calmezi...este normal sa te doara daca este foarte mare si ingrosat.Cumpara o crema speciala pentru pielea sensibila dupa tatuaje o gasesti la farmacii sau la plafare. Daca vezi ca durerea nu trece in maxim o saptamana eu zic sa te duli la un salon de tatuaje sa iti explice ce si cum sau mai bine du-te la un doctor.Dar eu zic ca nu ai de ce sa te ingrijorezipentru ca nu patesti nimic. Durerea radiaza de asta ai senzatia ca te doare tot spatele.Multa bafta

2 răspunsuri:
| whoocares a răspuns:

Te doare pentru ca zona aceea este una foarte sensibila, cu oase multe. tatuajul fiind mare, e normal sa te doara. cumpara-ti o crema ( cele de la Nivea sunt cele mai bune, parerea mea) si da-ti de cateva ori pe zi. in cateva zile o sa dispara durerea. sper ca te.am ajutat.

| AndreiCP a răspuns:

Nu cred ca se poate intampla ceva, dar daca simpti ca durera persista si in urmatoarele zile ar fi bine sa te duci la un control, la un dermatolog cel mai recomandat. Si data viitoare sa ai grija pe mana cui te lasi!