| anonim_4396 a întrebat:

Ajutorrrr. Am paduchi cat mine de mari. ce sa ma fac ca am dat cu gaz si mi-a cazut parul din nas si ei tot nu s-au carat stau acolo linistiti si fac si s. x II! deci am parul alb de lindini si nu se dezlipesc. Ce pot sa fac? (fara am pierde podoaba capilara)

Răspuns Câştigător
| DianaDyDu a răspuns:

Du-te si tu la farmacie sau incearca cu din aia de caini rolling on the floor

8 răspunsuri:
| Heather2001 a răspuns:

rolling on the floorI-auzi...nu stiam ca in Romania inca se fac paduchi ca doar nu suntem dupa razboilaughingincearca si tu sa nu Mai stai sa nu faci baie cu zilele ca Asa ajungi...rolling on the floor

| darrio2007 a răspuns:

Da ce esti frate? Caine comunitar?

| DanAmarandei a răspuns:

Lasi gazul deoparte (care cel; mai probabil te va duce la pierderea podoabei capilare in cele din urma) si mergi la farmacie si iti iei un spray si un sampon special pentru asa ceva. Candva (in urma cu ani) se numea ParaPlus. Totodata trebuie sa-ti iei si un pieptene special pentru ouale lor. Succes!

| Alyceee a răspuns:

Data viitoare vezi sa te speli mai des... rolling eyes

| JustDoIt456 a răspuns:

laughing Mergi la farmacie si ceri ceva. :

| udreaella a răspuns:

Te duci la farmacie si sunt sampoane speciale si fel si fel de chestii succes!:*

| olian a răspuns:

Sampon parazitar(pentru paduchi)se gaseste in farmaci 10 lei sticluta, scapi garantat.

| SilviaStefan a răspuns:

Sora mea a venit de la scoala cu paduchi si mi-a dat si mie…ufff.

Eu si sora mea avem un un par tare frumos si lung si am cautat sa folosim un produs anti-paduchi si lindini natural, care sa nu ne arda parul sau sa ne provoace arsuri scalpului

Am gasit un gel natural impotriva paduchilor cu ulei 100% pur din arbore de ceai(tea tree oil) de la Thursday Plantation.

Chiar de la prima utilizare efectele s-au vazut. Eu si sora mea am fost tare multumite de gelul natural anti-paduchi, ne-au scapat complet de paduchi si ouale lor.

Pe langa faptul ca gelul ne-a scapat complet de paduchi si lindini…mi-a placut foarte mult ca a venit cu un pieptan special de paduchii din otel inoxidabil care ne-a ajutat.
Pup