| Anemarrie124 a întrebat:

Ajutttooorrr!
Iubitul meu mi-a spus ca tine legatura stransa cu fost iubita si asta ma deranjeaza foarte mult.
Stiu ca ma iubeste pentru ca imi arata si ar trebui sa nu mai fiu geloasa pe fosta lui prietena dar stiti cum se zice,, Doi fosti iubiti nu pot fi prieteni decat daca nu sau iubit niciodata sau daca inca se iubesc"
Mi-a spus ca nu mai exista nimic intre ei dar ma deranjeaza ca ii raspunde la mesaje.
Ce ar trebui sa fac.Eu m-am gandit sa-i platesc cu aceeasi moneda. Voi ce ziceti?
Parerile voastre conteaza, va rog fi-ti seriosi. Funda:*

Răspuns Câştigător
| PrecioussGirl a răspuns:

Este normal sa te deranjeze ca si pe mine m-ar deranja. cred ca nu ar trebui sa-i platesti cu aceeasi moneda dupa aceea nu cumva sa-l pierzi. daca este destul de matur atunci va fi capabil sa se puna pentru un moment in locul tau si cu siguranta nici lui nu i-ar conveni ca tu sa pastrezi o legatura stransa cu fostul tau iubit. discuta cu el spune-i clar ca ar trebui sa se puna in locul tau sa vedem daca el s-ar simti bine stiind ca tu vorbesti cu fostul. happy daca nu e capabil sa inteleaga asta... inseamna ca nu e capabil sa se puna in locul tau (sa fim seriosi nimanui nu i-ar conveni ca prietenul,-a sa vorbeasta cu fostul,-a) deci denota imaturitatea...

daca nu... incearca sa te imprietenesti cu acea fatahee hee daca nu are nimic de ascuns nu ar avea nimic impotriva sa te imprietenesti cu ea.

1 răspuns:
| butt3rfly16 a răspuns:

Fara suparare dar "razbunarea" este arma prostului.Prin simplul gest de ai raspunde cu aceiasi moneda l-ai putea pierde, pentru ca i-ai demonstra cat de mult de deranjeaza si lipsa de incredere.Solutia ar putea fi o discutie deschisa in care sa-i explici ca nu iti face placere sa vezi cum vorbeste cu fosta si sa incerce sa o lase mai moale cand e cu tine. Daca intr-adevar va iubiti relatia nu va fi afectata de acest "mic incident'. Baftawinking