| Loredana1209 a întrebat:

Alut. in ultimele 6 zile am avut mincarimi si arsuri pe marginea stinga a vaginei. Pielea e iritata si e rosie de citeva zile. aveam probleme cind mergeam la wc. odata am avut mincarimi atit de ingrozitoare incit nu mai puteam sa ma stapinesc si m-am scarpinat cit de tare am putut. credeam ca poate totul e din cauza asta. dar apoi am observat sa mici. sa zicem "bucatele uscate de piele" de desprindeau din acea parte. asta s-a intamplat 2 zile mai tirziu dupa actul sexual. cred ca totul se mai intimpla si din cauza ca mereu ma spalam cu sapun in zona intima.
as putea fi bolnava de ceva?

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

De ce refuzi sa urmezi sfatul lasat ieri la aceasta intrebare? In astfel de situatii este necesara consultatia ginecologica si efectuarea de analize medicale. Orice intarziere poate agrava afectiunea prin cronicizare.Pa,pa.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru a-ti da seama de multitudinea de cauze care pot genera pruritul, zonei vulvare si din acest motiv si imposibilitatea stabilirii cu exactitate a cauzei reale fara analiza medicala, te invit sa citesti urmatorul material : http://healthy.kudika.ro/......na-3.html.

| Alcyon a răspuns:

Cum au zis si cei de mai sus, MERGI LA MEDIC!

| missme99 a răspuns:

Cred ca ai candidoza.
Daca e asta, va trebui sa mergi la ginecolog si va trebui sa iei tratament si tu si partenerul tau. Altfel nu veti scapa niciodata de ea. O veti tot lua de la unul la altul.
Daca e altceva...tot cu control ginecologic se rezolva.
Concluzia : MERGI LA DOCTOR!

| Claudia1397 a răspuns:

Sunt feluri si feluri de creme sau geluri impotriva mancarimilor care le poti cumpara din orice farmacie doar ca la tine nu e vorba despre o mancarime obisnuita! parerea mea ia-ti partenerul de mana si duceti-va la ginecolog. poate fi o boala care se poate agrava pe zi ce trece
Succes!

| OchisorVisator a răspuns:

Daca mu ai facut-o deja, discuta cu parte erul tau, fiindca s-ar putea sa aiba si el ceva. Apoi, va recomand sa cedeti un doctor, pentru a vedea cat de serios e, si el va stii ce sa va spuna.

| IoanaManuela a răspuns:

Ciuperca sau candidoza. Canesten crema! Mergi înainte la un medic! Sau o alergie la latex, daca folosiți prezervativ.