| anonim_4396 a întrebat:

in ultimele 6 zile am avut mincarimi si arsuri pe marginea stinga a zonei intime. Pielea e iritata si e rosie de citeva zile. aveam probleme cind mergeam la wc. as putea fi bolnava de ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Candida, mergi la medic, te ai iritat de la sapun sau gelul de duș cu care te speli, asta in afara faptului ca faci sex, aici nu ai mentionat nimic de asa ceva. esti virgină? Ce varsta ai? Mergi repede la ginecolog, nu sta sa se agraveze situatia, da cu o cremă pina luni, si luni la prima ora fugi la medic. pa.

| corbulalbrosu a răspuns:

Orice afectiune a aparatului tau genital poate fi stabilit cu exactitate doar de catre medicul ginecolog in urma unei examinari exterioare vizuale si pe baza rezultatelor analizelor facute pe secretiile tale vaginale.Se pare ca ai o iritatie a pielii de natura micotica sau bacteriana insa natura acestei infectii se poate stabili doar prin analize medicale de specialitate. Te sfatuiesc sa nu eviti/ocolesti niciodata consultatia medicala deoarece bolile/afectiunile aparatului genital/reproducator sunt foarte greu de tratat daca se cronicizeaza. Multa sanatate

| Emilian65 a răspuns:

Nu cumva aceste fenomene au aparut in urma ultimului act sexual cu prietenul tau? Daca da, mergeti de urgenta amandoi si faceti analiza sangelui cara va va arata daca nu cumva suferiti de vreo boala sexuala.

| Mieeez666 a răspuns:

Ai cancer.

| Aylee a răspuns:

Buna loredana. Mancarimile pot fi de cauza fungica sau pur si simplu o iritatie. Eu zic ca te-ai iritat de la absorbante. Nu cred ca e cineva in masura aici nici macar un ginecolog sa iti dea un raspuns fara a analiza, fizic zic. Vezi ca te poti irita chiar si de la servetele parfumate, servetele umede, sapun daca nu are pH-ul neutru. Acolo este o flora bacteriana, daca o deranjezi, te deranjeaza si ea pe tine

Răspuns utilizator avertizat