| anonim_4396 a întrebat:

Am 11 ani de la 8 ani 9 imi curge un lighid vascos din vagin nu in abundenta
puteti va rog sa imi spuneti ce este? nu am mancarimi si nici nu miroase urat e
va multumeschappybig grin

Răspuns Câştigător
| kidulinha a răspuns:

Lichidul acesta este prezent la toate femeile.si apare la varste diferite, depinde de organismul fetei. Daca nu miroase urat si nu ai mancarimi, esti ok. Nu e nimic in neregula. Este normal ce ti se intampla. Vorbeste cu mama ta despre tot ce te "macina". :*

2 răspunsuri:
| TąNyą a răspuns:

Este secreţia vaginală

Vine cu ~ 1 an înainte de prima menstruaţie şi va venit între ciclurile menstruale ( ţi se termină ciclu' vine secreţia după ciclu şi tot aşa ).

N-ai de ce să-ţi faci griji atâta timp cât n-ai mâncărimi şi/sau miroase urât, etc.

Stai liniştită

FantaSZy.

| FeTTiza a răspuns:

Aaa, si mie imi curge dar a inceput de la 12 ani.cred ca esti mai dezvoltata, ai scurgeri vaginale si nu e nimic gravhappy