| Stamate_Iulia_1990 a întrebat:

Urgent -Pot folosii Clotrimazol la intrarea in vagin? infectie nu am pentru ca nu miroase urat si nici scurgeri! doar cat ca am mancarimi
ati incercat? am 16 ani...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În general, mâncărimile indică o infecţie genitală/vaginită : cel mai probabil, o CANDIDOZĂ sad

NU te mai "trata" AIUREA!

TREBUIE să mergi la ginecolog!

Toate cele bune.

| SefaTa97 a răspuns:

Buna.
Incearca Lomexin crema.
Aplici in fiecare seara dupa ce speli zona cu apa calda, de preferinta fara sapun. Posibil sa ai o alergie la anumite produse de igiena. Incearca 2 saptamani aceasta crema, iar dupa ce te dai cu ea sa dormi fara lenjerie intima!
O zi buna

| GreenBubble a răspuns:

Mergi la un medic, doar el iti poate recomanda ce tratament sa urmezi.Luatul medicamentelor "dupa ureche" poate fi periculos, ai putea sa iti inrautatesti situatia.

Take care(^_^)