| maria_2139 a întrebat:

Am 12 ani si mi-a venit ciclu acum o luna jumate. dar de ce uneori ma doare stomacul si simt ca se misc ceva.

4 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Este posibil să fie vorba de dismenoree( menstruație însoțită de dureri). Uterul se contractă pentru a elimina mucoasa uterină, și de aceea simți că se mișcă ceva.
Sănătate!

| Elisa a răspuns:

Daca de abia ti-a venit e normal sa te doare burta sau lucru de gunul asta. Doar sa nu fi intretinut relatii sexuale dupa venirea ciclului menstrual.

| danyella12 a răspuns:

Sunt crampe fiecare din noi are atunci cand este pe stop sau depinde de fiecare draga mea... funda?

| urbanmika a răspuns:

E ceva normal happy