| Dyaaaa_3350 a întrebat:

Am 13 ani si imi place un baiat foarte mult. Si el ma place dar cred ca ii este frica sa-mi spuna. Da semne ca ma place si chestii de genu...Ar trebui sa fac eu primul pas?

Răspuns Câştigător
| Nanutzu a răspuns:

Daca este prea timid, spune-i tu cateva lucruri care sa-l incurajeze, gen "vai ce-as mai iesi la o plimbare dar nu am cu cine.sad". Atunci el v-a reactiona, daca n-o va face, calca-ti tu pe onoare si fa primul pas, "chiar, nu ai chef sa vii la o plimbare?" Fundita?:*

2 răspunsuri:
| felix24 a răspuns:

Da de ce nu? daca chiar il placi fa si u primul pas nu doar baiatul trabuie sa sparga gheata

| frumoasa_7306 a răspuns:

Si eu am fost tot in aceeasi faza.Era un baiat de care imi placea si el ma placea(mi-au spus prietenii lui) si ii era rusine deci am facut eu primul pas.Incearca si tu acum... o sa vezi cum o sa reactioneze! Eu zic sa faci tu primul pas! Succes!