| veruta971 a întrebat:

Am 13 ani si un baiat e indragostit de mine el zice ca ma iubeste de mult timp, acum nu stiu ce sa fac pentru ca eu nu il iubesc dar nu am curaj sa eu zic, ce imi puteti sfatui in privinta asta?

Răspuns Câştigător
| HiddenCT a răspuns:

Pai poti sa incerci tehnica care o folosesc eu mereu in cazuri aproximativ de genu. Si ghici ce?! laughing)) imi iese mereu. Deci, mai stai o perioada cu el si incearca sa il faci sa greseasca cu ceva, daca nu o face atunci fa`l tu sa zica ceva cearta`te din toate rahaturile dar scoate`l pe el vinovat. happy si apoi urmeaza FLIT. sunt sigur ca poti sa faci asta :* ma bazez pe tine!

8 răspunsuri:
| Marynna a răspuns:

Incearca sa i-o zici frumos, ceva de genu` ca tu nu simti nimic pentru el, si ca daca veti avea o relatie nu vei suferi numai tu, ci si el pentru ca nu ai ce sa ii oferi, asa ca mai bine sufera acum putin, decat sa sufere mai trz mai mult

sper ca ti-am fost de ajutorhappy

| Cretaker a răspuns:

Spune'i direct ca nu-l iubesti. Intreaba'l daca vrea ra samaneti amici, daca nu 'pa-pa'.

| mihaela_7412 a răspuns:

Pai cel mai bine ca sa nu il faci sa aufere e sa ii zici stii eu nu tin la tine mai mult decat la un amic si nu are rost sa sa iubesti degeaba cand poate altel te ast, cel mai bine e sa eu sp frumos ca pana la urma inimii nu ii poti porunci dar nu iti bate joc de el ca nu e frumos zii frumos si o sa vezi ca av aprecia ca ai fost sincera cu el

| sweetgirl9 a răspuns:

Spuneio frumos!

| tomas_1123 a răspuns:

Tot mai multe fete de genua sta care pana la 13 ani viseaza la "iubiti", bine mai ne intalnim peste cativa ani pe centura

| Piticaaa a răspuns:

HiddenCT nu are un raspuns prea bunrolling eyes. Daca tu crezi ca esti genul acela de fata... Eu spun asa: voi nu stiti ce e aia iubirea. Tu in momentul asta iubesti doar pe mama si pe tata. Atat! Stiu cum e, si mie imi e greu dar daca te intreaba daca vrei sa fi cu el i-o spui foarte frumos: nu. Daca te cunosti bine si demult cu el e o chestie tare avantajoasa. I-o bagi pe aia cu "te consider ca pe un frate". Normal ca nu poti fi cu un fratebig grin Tine-o minte pe asta. Vei avea nevoiewinking

| Piticaaa a răspuns:

Asa Tomas!laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am aproape 14 ani si cred ca ar trebui sa eu spui in fata...si punct