| Ramonyka19 a întrebat:

Buna ma numesc Ramona, si am cunoscut un baiat acum 7 ani dar atunci imi placea f mult de el.statea in chirie chiar la noi in bloc. Dupa care s-a mutat si acum dupa dupa atata timp ne-am revazut desi inainte ca noi sa fim impreuna(pentru ca deja avem 4 luni)el a avut o relatie de aproape 1 an. iar eu de aproape 3 ani.Acum dupa atata timp mi-a spus ca la inceput a vrut ca sa termine cu mine dar i-a fost mila de mine si de cate am patit pentru ca fostul meu prieten ma batea si ma teroriza si nu a vrut ca sa ma faca si el sa sufar... dar acum...Nu stiu cum s-a intamplat dar dupa atata timp ce am stat cu celalalt m-am indragostit de el desi pe fostul meu prieten il iubeam enorm. Dar acum am cunoscut un baiat care mi-e tot vecin si parca acesta cu care stau incepe sa-mi fie indiferent oare ce se intampla? Desi cateodata nu ma abtin sa-i zic ca il iubesc. El imi spune ca nu ma iubeste si ca niciodata nu o sa stiu daca ma iubeste sau nu, pentru ca nici el nu simte la randul lui ca il iubesc desi vede ca sunt topita dupa el. Poate ca nu trebuia sa ii zic ca il iubesc si trebuia sa il fac sa imi zica el primul, poate asta a fost marea mea greseala.desi el mi-a mai zis pana acum ca ma iubeste dar acum intr-o zi a spus ca numai tine la mine.Nu stiu ce sa mai facthinking Datzi-mi un sfat oare ma iubeste sau doar imi pierd timpu degeaba plus ca deja incepe sa imi puna restrictii ca acolo nu am voie sa merg si dinalea, si zice ca nu e gelos, si ma tot cert cu el chiar si din lucruri marunte:*

1 răspuns:
| Ramoneluuu a răspuns:

Parerea mea este ca e gelos. Ar trebui sa vorbesti cu el si sa il rogi sa fie cat poate de sincer, pana la urma o relatie se bazeaza pe comunicare si sinceritate. Si chiar nu cred ca ar trebui sa iti puna restrictii, adica dupa tren si dupa baieti nu trebuie sa fugi niciodata :p