| Shontelle4U a întrebat:

As avea nevoie de un sfat. sadSunt intr-o relatie de ceva timp cu un baiat, si il iubesc ff mult. Insa nu e totul atat de roz. Ieri am aflat ca ma inseala. (si nu e prima data cand o facesad). Mi-a spus ca ii pare rau, mi-a spus ca nu o va mai face, ca ma iubeste si ca impreuna putem trece peste. Sincer nu stiu ce sa fac. cryingStiu doar ca il iubesc, viata mea fara el nu ar avea sens... e totul pentru mine. In special, voi fetelor, ce m-ati sfatui sa fac?sad

Răspuns Câştigător
| madyddd a răspuns:

Se spune că fetele sunt naive. Unele dintre noi suntem extrem de naive. Că poţi să le păcăleşti oricum şi oriunde. Şi…oricine. Nu zic că nu. De ce te laşi amăgită de lucruri trecătoare? De ce cazi în plasa lui de fiecare dată? Ai uitat ultima dată când te-a făcut să suferi? Ai uitat că te-a trecut prin cele mai cumplite clipe? Şi totuşi…te întreb draga mea, de ce muşti momeala de fiecare dată când ţi se pune în faţă? Niciodată nu va înţelege cel din jurul tău de ce te mai apropii încă o dată de foc, după ce te-ai ars. E imposibil de înţeles. Dar cică inimii nu-i poţi dicta. Ohh, Doamne, ma lasi cu replica asta tampita? Dar poţi gândi. E ciudat cum ierţi, treci peste, iar greşeşte, din nou ierţi şi tot continui aşa. Unde îţi este stima de sine? Unde îţi este respectul? S-a folosit de tine de doua ori şi apoi te aruncă aşa ca pe o cârpă, poţi să nu-i mai permiţi să se mai întâmple şi a treia oară. Tu nu ai nevoie de cineva care să te privească aşa ca pe un obiect şi doar atât. Tu ai nevoie de cineva care să te iubească aşa cum meriţi şi care să fie conştient că eşti o persoană cu sentimente. Data viitoare când eşti căutată numai pentru că se plictiseşte, pentru că are chef de tine sau că pur şi simplu nu are altceva mai bun de făcut, aminteşte-ţi că TU ai altceva mai bun de făcut! Ai valori, te respecţi şi meriţi ceva mai bun. Nu te îngrijora, peste egoişti de genul acesta vei da la tot pasul. Mai greu cu rarităţile…Nu mai fi on pentru orice persoană available, învaţă să fii şi off. happy

| Barblaster a răspuns (pentru madyddd):

Esti cam rece pentru cineva ce asculta Akon...
Gandeste-te si din perspectiva aluia...o fi gresit si el... poate merita o sansa. Daca sunt intr-o relatie de 2-3 ani eu zic sa-l ierte(daca na mai facut pana acu)

| ochiverzi91 a răspuns (pentru Barblaster):

A zis ca nu e prima data cand o inseala.Ce sfat ii dai? Sa il ierte? Unul ca el nu se va schimba niciodata, azi spune ca ii pare rau si maine va face la fel cu gandul ca ea nu va afla.

8 răspunsuri:
| NatureSelf a răspuns:

El a zis asta, nu se mai repeta, ca si o scuza pentru ce a facut, genul asta de baiat ne strica reputatia, Eu as vrea o iubita, sa nu-mi bat joc de ea. de ce nu am? pentru ca fetele isi pierd increderea in toti baieti, considerandui la fel.

| Amelya02 a răspuns:

Cat de mult l-ai iubii tu,nu ar trebui sa treci cu vederea peste asta. daca ai sa-l tot ierti,el o sa continuue tot asa. Respecta-te! da-i papucii,ai sa suferi un timp, dar iti vei da seama ca nu te merita, si va exista cineva care intr-adevar te va merita.
Eu ti-am spus parerea mea sincera, nicidecum nu am sa-ti spun ce cred ca vrei tu sa auzi ( ca te iubeste si bla bla bla)
pentru ca as mintii.
fi fata desteapta! happy

| Barblaster a răspuns:

Nu esti Dumezeu deci nu ai cum sa stii. Daca nu am citit eu bine si daca a mai fost inselata pana acu...atunci sa nu-l mai ierte

| DeeaMarry a răspuns:

Daca te-a inselat o data, inseamna ca exista o problema undeva, intre voi. Daca te inseala de mai multe ori, eu zic ca nu te iubeste. Acum depinde si de ce intelegi tu prin "inselat".
Intreaba-l ce l-a determinat sa te insele. Nu te iubeste indeajuns de mult? Nu il mai atragi?
Eu zic ca nu ar trebui sa il ierti. Nu te merita!

| ochiverzi91 a răspuns:

Oo Doamne, imi pare atat de rau pentru tine. Am trecut prin aceeasi situatie, crede-ma.chiar stiu cum e! Si l-am iertat de nenumarate ori, nu fa aceeasi prostie. Oricat de mult l-ai iubi, lasa-l. Lasa-l! Altceva nu ai de facut, un baiat de genul nu se va schimba niciodata. Te pup si ai grija de tine! happy

| domiix a răspuns:

Ia id`ul meu si iti voi spune ce sa faci :* robert_boss_robert_smek