| zahareascadotcom a întrebat:

Am 14 ani, e normal sa am prieten la varsta asta? straight face

Răspuns Câştigător
| anonima1995 a răspuns:

Nu e nimic anormal sa ai prieten la varsta ta. E foarte ok. Nu esti prea mica pentru un prieten. Numai ca te sfatuiesc sa ai grija, sa nu iti faci prea multe sperante cu baiatul respectiv, adica sa nu ti se para ciudat daca uneori e mai timid, sau daca nu stie ce sa zica sau cum sa reactioneze in anumite situatii pentru ca nici baietii nu sunt experti in relatii... Toate se invata cu timpul. Bafta!

31 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Cât timp nu se ajunge la relaţii sexuale, nu e nimic anormal.
Doar ar fi bine să nu-ţi scadă notele, să ştii să-ţi împarţi atenţia şi timpul între prieten şi şcoală.

| mona a răspuns:

E perfect normal sa ai un prieten la varsta asta

| Ofiintă a răspuns:

Luand in considerare, majoritatea tinerilor, este nomal, dar nu ca a-ti avea foarte mare nevoie de prieten la varsta asta!

| DANyi a răspuns:

Bineinteles ca e normal sa ai prieten la varsta asta. Ca altii au mai tarziu, ei bine, asta e problema lor.

| Azµre a răspuns:

E normal să ai o relație cu un băiat ca amici, ca iubiți sub nici o formă.

| h3r a răspuns:

E normal atât timp cât nu treceți la pipăieli și prostioare.

| Cristiann25 a răspuns:

Da e normal DAR sa iti vezi si de SCOALA! Sa nu lasi scoala pentru nimic! Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
La 14 ani e normal să-ţi vezi de şcoală, nu-i normal să ai prieten.
Te pup!

| ktlina a răspuns (pentru anonim_4396):

Du-te frate se impuscate ca o frustrata mai mare ca tine n-am vazut. Tu cand ai avut prieten la 80 de ani? laughing))

| Azµre a răspuns (pentru ktlina):

Nu e deloc frustrată, voi ăștia mici care nu ascultați de sfaturile noastre iar apoi veniți și vă plâgeți aici că v-a părăsit iubitul / iubita sau v-ați culcat cu el/ea, sunteți.

| ktlina a răspuns (pentru Azµre):

Poti sa ai un prieten mai apropiat dar asta nu inseamna ca gata te culci cu el.Tu zici bine ce zici, dar, uneori daca un baiat te pupa pe obraz de la varsta asta nu e nevoie sa-ti pui prezervativul pe cap nu? Si apropo am 17 ani si daca m-a parasit asta e plang 2 zile si dupa imi trece e vreo problema?

| Azµre a răspuns (pentru ktlina):

Tu plângi, dar alții... care nu îi duc capul și plâng 1-2 ani aiurea în tramvai...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fato! la varsta ta ma jucam cu masiutele. vezi-ti de scoala. esti prea tanara pentru deziluzii si suferinta. esti prea tanara sa te legi la cap daca nu te doare. la 14 ani totul e doar o joaca si ajungi sa faci prostioare interzise minorilor. mai asteapta, nu te grabi sa cresti. bucurate de libertate si copilarie.

| Zabbyel a răspuns:

laughingdepinde si cati ani'o are prietenu smug

| Raiiiisa a răspuns:

Da,e destul de normal.
Depinde si ce fel de relatie ai cu respectivulhappy

| Titanos a răspuns:

Daca esti urata nu
Daca esti frumoasa da

| 26Geo a răspuns:

Este perfect normal sa ai un prieten, dar, este anormal sa intretii relatii sexuale de la varsta asta. Sfatul meu, mai asteapta macar pana la 17-18 ani. Pupici.

Răspuns utilizator avertizat
| CherNadya a răspuns:

Buna! Da este foarte normal! Nu exista nici un document in care sa ateste varsta ideeala pentru o relatie.Ai grija de tine si nu fa prostii ca alte fete, te pup!

| Phoenix231 a răspuns:

Nu este normal sa ai prieten la varsta asta, dar sigur e normal sa dormi cu frica crezand ca sub pat este bau bau.

| Mădiiiiie a răspuns:

Decât să ai unul la 10-11 ani e perfect. Dar asta nu trebuie să-ți distragă atenția de la școală happy. Dacă poți face echilibrul între școală și prieten ești tare happy

| JenniferD a răspuns:

Nu e nici o problema atat timp cat nu faceti anumite lucruri care va pot afecta viitorul. fii cu capul pe umeri si totul va fi bine.

| MaAarYa a răspuns:

Daca iti place de el nu conteaza varsta. doar sa nu faci si altceva la 14 ani, aia da nu e normal

| daniela4853 a răspuns:

Nu exista o varsta pentru a avea un prieten. Daca tu te simti bine in preajma unei anumite persoane si ai sentimente pentru acea persoana si sentimentul este reciproc, atunci ce mai astepti? happy

| Luiza-Marta_Mindrila_1996 a răspuns:

Tu glumesti? Normal ca e normal (scuzati repetitia) adica ce poate fi ciudat in a avea un iubit la 14 ani atata timp cat nu intervine sexul?!

| sensationn a răspuns:

Foarte normal, fiecare face ce simte happy. Doar sa nu uiti de scoala si chestii de gen. Stii tu :*. Funda?

| DubiiDumm a răspuns:

Normal, daca va placeti si nu bagati in seama lumea, pentru ca e foarte rea oh go on Si se baga in relatii si doar dau din gura. Voi sa va intelegeti si sa nu uiti de scoala si nici de alte obligatii. :* Funda? big grin

| cAlexa a răspuns:

Da lol =)