| ☆ Danny☆ a întrebat:

La ce varsta e normal sa ai un prieten?! MS:*

15 răspunsuri:
| Victoria a răspuns:

Nu exista o varsta anume. Atunci cand te simti pregatita sa faci fata unei relatii serioase e cel mai bine.

| User a răspuns:

Pai mai nou de pe la 7-8 anilaughing

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Dupa 16. Dar un pupic merge si mai devreme happy

| Oktavian a răspuns:

De la 15 in sus dar pot fi si exceptii.

| AdaIoana18 a răspuns:

Mie mi se pare foarte normal sa ai un prieten la varsta de 13 ani asta e parerea mea. Te pup

| Lavy_4392 a răspuns:

Nu trebuie sa ai o varsta pentru a avea un prieten. important e sa nu consideri ca trebuie sa parcurgi toate etapele unei relatiiwinking (intelegi ce vreau sa zic)
un prieten cu care sa iesi in parc cu rolele, la un suc chiar si sa va sarutati dupa 13-14 ani nu e nici o problemawinking :*kiss

| nexa a răspuns:

Dca vrei o relatie serioasa si care sa durezebig grin cel mai indicat este la 18 ani!

| Laura_5858 a răspuns:

Nu stiu, mie mi se pare normal oricand, atata timp cat nu ti-o tragi cu el rolling on the floor primul iubit l-am avut in clasa a 5a, si ne-am si sarutat, adica nu eram impreuna ca sa ne uitam unul la altul.

| ╰•●๋° rღxx°●๋•╮ a răspuns:

Depinde de la om la om. daca te referi la un iubit si atat (adica mai mult o copilarie: pupici, imbratisari si chestii de genu) nu e nici o problema daca esti mai mica, de ex 13 ani(presupun ca atat ai tu). parerea mea e ca e ok. daca e mai mult decat un iubit, mai mult decat o relatie copilareasca, eu zic ca nu exista o varsta bine stabilita, dar totusi, cand esti suficient de matura, atat fizic, cat si psihic. e mai bine pentru tine ca sa nu faci lucruri pe care sa le regreti mai tarziu. atata timp cat faci cu cap ceea ce faci si iti asumi responsabilitatea pentru faptele tale...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este neaparat o varsta, dar cel mai bine e dupa 14 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu cat de normal ar fi pentru unii, dar parerea mea ar fi cam de la 18 ani in sus...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ce varsta vrei. Poti sa incepi pe la 12-13 ani, desi unora or sa li se para o varsta frageda, copii din ziua de azi sunt foarte maturizati si dezvoltati fizic si moral. Daca`i intrebi cati ani au, pot sa zica ca au si 15. Stiu din proprie experienta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu am 13 ani si vreo 4 luni. iar primul iubit l-am avut cu 3luni inainte sa implinesc 13 ani. el era mai mare decat mine cu 2ani.am fost cu el aproape 6 luni.eu sincer am considerat-o relatie serioasa.adica vreau sa zic flori, cadouri, iesiri in oras.si acum mai tin la el dar din pacate ne-am certat pentru. ca eu m-am luat de iubita care si-o facut-o dupa ce ne-am despartit noi. puii mei! acum fiecare face cum considera! ca doar eu nu mi-am propus ca la 13 ani sa am prietenbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa ai prieten la ce varsta vrei uh adica si la 13 si mai tarsiu

| zozolina a răspuns:

D la 15 inkolo.;]