| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani si am testiculele putin mai lăsate de cum le aveam inainte. Stie cineva de ce?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pozitia testiculelor si implicit a scrotului depinde de temperatura mediului ambient si/sau de starea de excitare. In cazul in care este foarte rece testiculele pot fi retrase complet in abdomen, iar in cazul unei temperaturi mai ridicate scrotul impreuna cu testiculele se coboara. Poti fi linistit fiindca nu prezinti nicio afectiune. Multa sanatate.

2 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Scrotul este un fel de frigider. Cand e frig, se strange, cand e cald se lasa. Acum e mai cald happy
Lectia cu care ar trebui sa pleci este ca acea idee conform careia un dus rece te scapa de excitare este eronata. Te scapa pe moment, dar dupa 10-15 minute starea de excitare revine mai puternica. O baie fierbinte (dar nu exagerat) ar fi mai eficienta.

| IonutIoni123 a răspuns:

Ar putea fi hernie ombilicala dar mai rar la ambele testicule, totusi ar fi bine sa iti faci un control