| naruhina1030 a întrebat:

Am 14 ani si imi place de doi colegi de clasa.unul,razvan e de gasca dar cu bun simt, frumos destept glumet dar nu stiu daca ma place... celalalt e andrei, care nu e de gasca,e credul,nu e glumet si toti fac misto de el si dar il plac pentru modul in care se comporta cu mine( e atent, ma apreciaza, ma sprijina etc) si cred ca ma place...nustiu pe care sa il aleg. daca as fi cu andrei, toti colegi nostri de clasa ar rade de mine..eu nu sunt prea populara.

3 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Pai andrei se pare ca te place. nu trebuie sa-ti pese de ce spun ceilalti. e alegerea ta, nu ar fi corect sa te influentam noi, poate nu va fi niciunu din ei.

| martzian a răspuns:

Draga naruhina1030, nu lasa ca reactia celorlalti sa iti afecteze decizia. De cele mai multe ori caracterul frumos (cel care este de dorit intr-o relatie) si sinceritatea sunt subiect de bascalie pentru cei din jur. Doar ca varianta "cool"este nestatornica si va cauta mereu ceva nou. Deci, eu zic sa iti asculti inima si sa iei o hotarare ferma, indiferent de ce vor zice cei din jur.

| Crissena a răspuns:

Daca crezi ca relatia ta cu un baiat se bazeaza pe ce cred altii, e pacat. Analizeaza bine care este cel care iti place mai mult si pe care totusi il cunosti mai bine si iti place si dincolo de fatada. E posibil ca razvan sa fie altfel dincolo de popularitate, iar cu Andrei sa ai parte de linistea unui inceput de relatie. Oricum sunteti mici, va veti dezvolta si nu este obligatoriu sa si ramaneti impreuna peste ani. Insa oricand va veti revedea, sa va faca placere.

Gandeste-te care este cel care se muleaza cel mai frumos pe personalitatea ta.

Bafta!