| baby_9433 a întrebat:

sunt in clasa a7a si imi place mult de un baiat din clasa a6a...mama mea stie si nu a zis nimic dar cred ca ma sprijina. daca le spun fetelor din grupul din care fac parte ar rade de mine.doar sora mea ma sprijina indeajuns. ce credeti ca ar trebui sa fac? sa ii cer nr de telefon? sa ii cer id-ul de mess? mentionez ca si el ma place cat de cat, pentru ca cu mine se comporta altfel ca cu celelalte fete.FUNDA.multumesc

Răspuns Câştigător
| JustMeAndThisFuckingWorld a răspuns:

Exact la fel a fost si in cazul meu... exact la fel! eu am facut marea prostie sa nu-i cer idiul si nr de tel(bine ca i la cerut o prietena de-a mea)sia acum suntem impreuna...concluzia nu fa aceeasi prostie ca si mine.incearca.nu ai nimic de pierdut.succes.si spune-mi cum te-ai descurcat

4 răspunsuri:
| crysty08 a răspuns:

Fi tu insuti fa rost de id lui eventual pune un prieten comun sa va faca cuplarea

| Agarneth a răspuns:

Daca deja ai inceput sa vorbesti cu el, cred ca e usor sa-i ceri ID-ul sau nr de telefon, ori sa intrebi pe cineva din clasa lui daca nu ii are ID-ul. Daca nu gasesti o persoana de incredere in clasa lui, poti pur si simplu sa ii ceri la cineva mai multe ID-uri de la baieti si fete din clasa lui. (Asta am facut eu mai demult) Oricum, mai bine ar fi sa ii ceri ID-ul si nr de telefon personal pentru ca asa incepi discret sa ii arati ca te intereseaza. Incepeti sa va intelegeti din ce in ce mai bine, il mai chemi si afara, te dai la el din ce in ce mai evident si, daca tot stii ca te place chiar si foarte putin, poate doar ca o prietena sau poate mai mult, poti sa ii spui ce simti pentru el. De preferat ar fi fata in fata, ca sa vezi imediat reactia lui, dar daca nu ai curajul, e ok si pe mess. S-ar putea sa faca el primul pas daca e mai curajos, dar poate fii intimidat si din cauza ca esti mai mare decat el. Nu cred ca trebuie neaparat sa le spui prietenelor tale. Ai putea sa-i spui doar uneia dintre ele, in care ai mai multa incredere, dar asta dupa ce ii aflii ID-ul si dupa ce avansezi putin, ca sa nu risti sa afle el de la altcineva.
Succes! :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai. daca il placi cu adevarat cerei id-ul/nr de tel. si vb pentru. ca asa mi s-a intamplat si mie si acum... nu e nici o chestie daca este mai mic pentru. ca ani intr-o relatie nu conteaza.si la mine s-a intamplat la fel. dar mama nu a stiut. si fetele de la scoala. radeau de mine ca era a 5-a si eu a 6-a.straight face am facut o greseala ff mare si + ca nu era e la scoala, de la minesadpur si simplu regret foarte tare straight face... macar daca era de la scoala. mai vb. etcsad

| Razvan_Alex_1990 a răspuns:

Pai cerei u id-ul iar daca ai cea mai mik banuiala k si el te place fa prima miscare nu mai ezita ca nu are rost si nu ii lua in seama pe ceilalti pentru ca nu stiu ei ce este mai bine pentru tine