| anonimu123 a întrebat:

Am 14 ani si imi place de o fata enorm.Am intrebat-o daca vrea sa fie cu mine si a spus ca nu stie ca se mai gandeste si apoi nu mia mai dat nici un raspuns.In fiecare seara alerg cu ea deoarece vrem sa dam amandoi la liceul militar. Ce spuneti sa-i dau o poezie cu ce simt eu(Stiu sa compun poezii) nu e cine stie ce dar macar am scris acolo tot ce simt pentru ea.Sai dau sau nu poezia? Nu stiu cum o sa reactioneze.(este un pic cam timida) cum ar trebui sa fac pasul acesta ca ea sa ma inteleaga?

Răspuns Câştigător
| Rukhsandra a răspuns:

Intreb-o daca s-a mai gandit- daca vrea sa fiti impreuna.

1 răspuns:
| PurpleLadybug a răspuns:

Uite ca am facut o pauza de la marea mea dragoste(infulecatul cartofilor prajiti) ca sa raspund la intrebare.happy
de cat timp alergati impreuna? Intreb asta, deoarece inseamna ca stii cam cum gandeste de cat timp stai cu ea, nu?happy
Ma rog, cam pe la jumatatea traseului, propune'i sa faceti o pauza. Atunci dai poezia aia si roag-o s'o citeascahappy. ATunci ii poti vedea si reactia. Atunci apropie'te putin mai mult de ea, uita'te adanc in ochii ei (ai grija sa n'o speriihappy ), si intreab'o daca s-a gandit, pentru ca tu chiar ai vrea sa fiti impreuna si chestii de genu'. daca spune da, da'i un pupic pe obraz(e timida, doar nu te astepti sa te sarute imediatraised eyebrows, insa daca e intentia eiwhistling). In schimb, daca spune nu, nu te intrista iremediabil, caci ea se va simti vinovata dupa, si nu va mai fi la fel de placut sa iesiti impreuna pana si la alergat, intelegihappy?
Take carepeace sign
P. S. vrau sa stiu deznodamantulwhistling smug. Ms!