| anonimu123 a întrebat:

Am 14 ani si imi place de o fata enorm.Am intrebat-o daca vrea sa fie cu mine si a spus ca nu stie ca se mai gandeste si apoi nu mia mai dat nici un raspuns.In fiecare seara alerg cu ea deoarece vrem sa dam amandoi la liceul militar. Ce spuneti sa-i dau o poezie cu ce simt eu(Stiu sa compun poezii) nu e cine stie ce dar macar am scris acolo tot ce simt pentru ea.Sai dau sau nu poezia? Nu stiu cum o sa reactioneze.(este un pic cam timida) cum ar trebui sa fac pasul acesta ca ea sa ma inteleaga? Si in afara de astea este si vecina mea.//////////////////////Degeaba nu i-am schimbat parerea. A spus exact asa:Acum nu vreau sa fiu cu nimeni! Am intrebato daca o se mai razgandeasca vreodata si a zis nu cred! Ce parere aveti despre asta.Am respectat sfaturile voastre!

Răspuns Câştigător
| bkmad a răspuns:

Sti asta cu :acum nu vreau sa fiu cu nimeni este replica mea cand nu vreau sa fiu cu cineva si o spun intr-un fel incat sa nu se supere chiar daca nu e bine pentru ca ii dau totusi sperante. poate fi asa si in cazul fetei acesteia dar nu bag mana in foc pentru ca nu suntem la fel dar scuze ca astea s-au mai auzit. eu am scapat de scuza asta caci imi facea rau mie. si.inainte de toate de poezie de ce ai tu in minte spune-i ce simti tu cu adevarat fi serios si glumet amandoua imbinate atunci cand trebuie si sa fi hotarat : uite imi place foare mult de tine sincer nu stiu daca iti pasa dar te iubesc te iubesc mult / tin la tine mult( ca e o diferenta depinde de ce simti tu) si vreau sa ne cunoastem vreau sa stiu daca am si sincer vreo sansa la tine sau nu sa nu te mai astept si sa ma gandesc daca vrei sau nu sa stiu si sa fiu sigur. chestii de genul asta care sa o surpirnda si sa te gandesti mereu la partea cea buna sa vezi laturile bune ale acestei micii iubiri fa ceea ce simti daca simti ca trebuie sa ii dia poezia fa-o n-ai nimic de pierdut te descarci si e foarte bine sti e o vorba: mai bine faci decat sa te intrebi ce-ar fi fost daca as fi facut. asa ca bafta :*

6 răspunsuri:
| lays a răspuns:

Cred ca e ok daca i-o dai.big grin daca e timida i-ar placea.era mai rau daca era vreo pitzilaughing

| Marcelino a răspuns:

Ar fi bine sa i-o dai. Poate o impresioneziwinking. unele fete adora chestiilea astea romantice si poate ea e fata potrivita.

| HelpBoy a răspuns:

Bai la scoala militara?
Nu esti normal?

| divinuu a răspuns:

Nu cred ca te vrea:-s.Cam asta zic si eu cand nu vreau sa stau cu un anumit baiatsad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desigur dai poezia sa vezi cum va reactiona, poate o sa se razgandeasca. A spus "Nu vreau sa fiu cu nimeni" pentru ca nu e pregatita sa aiba un prieten. Asa cred eu happy

| andrewsefu a răspuns:

Fai o piesa? ar fi beton daca stii compune versuri, linia melodica, ai plecat la studio si cu asta basta