| anonimu123 a întrebat:

Am 14 ani si imi place de o fata enorm.Am intrebat-o daca vrea sa fie cu mine si a spus ca nu stie ca se mai gandeste si apoi nu mia mai dat nici un raspuns.In fiecare seara alerg cu ea deoarece vrem sa dam amandoi la liceul militar. Ce spuneti sa-i dau o poezie cu ce simt eu(Stiu sa compun poezii) nu e cine stie ce dar macar am scris acolo tot ce simt pentru ea.Sai dau sau nu poezia? Nu stiu cum o sa reactioneze.(este un pic cam timida) cum ar trebui sa fac pasul acesta ca ea sa ma inteleaga? Si in afara de astea este si vecina mea.big grin

Răspuns Câştigător
| simplekid1905 a răspuns:

Ceau happy... Parerea mea ii ca ar trebui sa ii dai poezia doar ca ai grija putin la ce scrii in ea sa nu pari putin disperat ca apoi o sa te invarta pe degete si nu o sa fie acelasi respect din partea ei.si daca vezi ca i`a placut poezia ar trebui sa o inviti undeva mai romantic pentru ca intalnirile la alergat si in fata casei nu sunt ceva de bun augur tongue bafta ma` friendwinking si sa ma anunti cum a decurs intalnirea

5 răspunsuri:
| Miha a răspuns:

OOO mi-as dori si eu sa gasesc un baiat de genul taulove struck
va fi incantat daca ii vei da poezia(adica ce fete mai primesc in ziua de azi poezilove strucklove struck:X, e romantic sa faci gesturi de genul), isi va da seama ca o iubesti si ca ti la eawinking
Bafta, sa-mi spui cum a reactionatwinking

| ▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀ a răspuns:

Categoric sa i`o dai. Alegeti cuvintele cu grijawinking. Desi e timida, va vedea ca tu chiar tii la ea si va incerca sa depaseasca timiditatea pentru ca un astfel de baiat nu gasesti in fiecare zi :X

| ßloήd¡¡ a răspuns:

Ar trebui sa ii dai poezia sa faci tu primul pas daca ea este mai timida si cred ca ar accepta atunci

Bafta :*!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi un gest foarte frumos, superb din partea ta.Va intelege cat de mult ti la ea ca o respecti o apreciezi.Ar trebui sa ii dai acea poezie sa ii zici tot ce simti.Bravo pentu idee

| anonimu123 explică:

Degeaba nu i-am schimbat parerea. A spus exact asa:Acum nu vreau sa fiu cu nimeni! Am intrebato daca o se mai razgandeasca vreodata si a zis nu cred! Ce parere aveti despre asta.Am respectat sfaturile voastre!